7-stupňová reverzná osmóza Aquafilter

Kód: 028-3/8- 028-1/2- 028-3/4- Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: AQUAfilter
€279 €232,50 bez DPH
Na objednávku (>5 ks) Na objednávku (>5 ks) Na objednávku (>5 ks) Zvoľte variant
Variant
Reverzná osmóza Aquafilter RO7 je 7-stupňová reverzná osmóza od výrobcu Aquafilter s mineralizátorom a energizérom teraz za výhodnú cenu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Reverzná osmóza Aquafilter RO7  s kódovým označením RX5411411X od spoločnosti Aquafilter sídliacej v Európe prestavuje 7-stupňovú  reverznú osmózu vysokej kvality.  Reverzná osmóza sa montuje priamo pod kuchynský drez. Z osmózy pribudne ďalší vodovodný kohútik, čiže budete mať 2. Jeden na normálnu vodu na umývanie riadu, ktorú máte doteraz, a jeden samostatný z reverznej osmózy na pitný režim, varenie, polievanie kvetov. Batéria z reverznej osmózy je dvojcestná, má dve páčky, pri jednej Vám potečie dodatočne mineralizovaná voda a z druhej voda, ktorá neprešla spätne cez mineralizátor.  

Hlavné benefity reverznej osmózy Aquafilter RO7

 • Reverzná osmóza Aquafilter RO7  je vyrobený v EÚ.
 •  Disponuje medzinárodnými certifikátmi NSF a WRAS.
 • Reverzná osmóza je veľmi jednoduchá na inštaláciu.
 • Osmóza je dodávaná v balení so všetkým potrebným na inštaláciu.
 • Môžeme využiť rôzne filtračné vložky.
 • Reverzná osmóza Aquafilter RO7 má až 3 možnosti pripojenia: 1/2", 3/4", 3/8".
 • Zariadenie samozrejme pracuje výhradne bez elektrickej energie s výnimkou UV lampy alebo tlakového čerpadla.

 

Filtračné stupne reverznej osmózy RO7

1. Mechanická filtračná vložka 20μm  sa postará o odstránenie veľkých nečistôt z vody ako piesok, bahno, vlasy, a podobne. Tieto nečistoty by mohli v ďalšom procese filtrácie poškodiť membránu, preto je tento krok nesmierne dôležitý. Filter je vyrobený z čistého polypropylénu a v procese filtrácie ide o najlacnejšiu vložku, ale za to nesmierne dôležitú, preto odporúčame dbať na jej včasnú výmenu.

2. Uhlíková filtračná vložka 10" spoľahlivo odstráni z vody chlór a jeho zlúčeniny, pesticídy a organické zlúčeniny. Vložka taktiež výrazne zlepšuje chuť vody.

3. Lisovaná kokosová filtrácia pôsobí ako mechanická filtrácia na zvyšné nečistoty, poprípade uvoľnené časti z predchádzajúcej uhlíkovej filtračnej vložky. Navyše upravuje chuť a kvalitu vodu, odstraňuje THM a ďalšie škodlivé organické zlúčeniny.

4. Osmotická membrána Aquafilter 0,0001μm je najdôležitejší stupeň filtrácie. Membrána s najvyššou efektivitou zachytáva vo vode posledné zvyšky malých organických aj neorganických nečistôt. Membrána ma póry, cez ktoré prepúšťa vodu menšie ako sú najmenšie známe baktérie a vírusy, čiže teoreticky cez membránu prejde len čistá molekula vody bez ďalších nečistôt. Táto voda potom putuje do zásobníka vody.

5. Postuhlíkový filter AICRO s granulovaným aktívnym uhlím slúži hlavne na dodanie chuti a vône vody, ktorá stála v zásobníku. Samozrejme, filter sa ešte postará aj o zbavenie prípadných  baktérií a vírusov, ktoré sa mohli vyskytnúť v zásobníku.

6. Mineralizátor AIMRO dodatočne dodáva do prefiltrovanej vody minerály v optimálnom pomere: kalcium, magnézium, sodík, draslík a iné minerálne prvky.

7. Ionizátor/energizér AIFIR s FIR žiarením, posledný stupeň je známy aj pod pojmom "živá voda". Granule vo vnútri filtračnej tuby sú zhotovené z veľkého množstva minerálnych kameňov, ktoré dopĺňajú ich oxidy. V procese výroby sa tieto kamene zohrejú na teplotu až 1600° C. Potom sa prudko ochladia. Takto upravené biokeramické granule začnú vyrábať bioenergetické žiarenie FIR (Far Infrared Rays). Pôsobenie tohto žiarenia ovplyvňuje rezonanciu molekúl vody, ktoré následne aktivizujú vo vnútri bunky. Takto upravená voda pôsobí pozitívne na organizmus, krvný obeh a vo veľkom množstve odstraňuje toxíny z tela.  

Výber vhodného pripojenia

Pri výbere správneho pripojenia je potrebné zmerať priemer rohového ventila, ktorý musí korešpondovať s dostupnými veľkosťami pripojenia: 3/8″ = 10 mm, 1/2″ = 16 mm a 3/4″ = 25 mm.  

Montáž a údržba

Reverzná osmóza Aquafilter RO7 sa montuje priamo pod kuchynský drez. Z osmózy pribudne ďalší vodovodný kohútik, čiže budete mať 2. Jeden na normálnu vodu umývanie riadu, ktorú máte doteraz a jeden samostatný z reverznej osmózy  pre pitný režim, varenie, polievanie kvetov. Reverzná osmóza Aquafilter RO7  potrebuje pre správne fungovanie minimálny tlak 3,5 bar. V opačnom prípade je nutné doinštalovať tlakové čerpadlo. Vzhľadom na to, že reverzné osmózy Aquafilter sú klasické s tlakovým zásobníkom, majú zvýšenú spotrebu odpadovej vody v pomere s filtrovanou. Táto nevýhoda sa dá z časti eliminovať nainštalovaním Permeat pumpy do systému, ktorá zníži množstvo odpadovej vody minimálne o polovicu a tým pádom ušetrí dlhodobé náklady na prevádzku. Životnosť jednotlivých filtračných vložiek je individuálna, záleží od kvality a množstva prefiltrovanej vody. Pri prvých troch stupňoch to je približne 3-6 mesiacov, pri 5., 6. a 7. stupni to je obdobie okolo 8-12 mesiacov. Pri samotnej membráne sú to približne 2 roky. Pri reverznej osmóze treba mať na pamäti jej pravidelné čistenie, keďže je obzvlášť náchylná na akumuláciu znečisťujúcich látok a po určitom čase môže dôjsť k tvorbe usadenín.  

Obsah balenia

Balenie obsahuje samotný systém reverznej osmózy Aquafilter RO7.  Samozrejme 12 litrový zásobník vody spolu s vyššie spomínanými filtračnými vložkami. Ďalej obsahuje aj jednopákovú batérie, tesniace gumičky, stojan, ventil na zásobník. Nesmieme zabudnúť na obmedzovač prietoku, spätnú klapku; spätný ventil na ochranu pretečenia zásobníka, teflónovú pásku, hadičky na pripojenie na vodu. Samozrejme produkt je dodávaný aj s originálnym manuálom v angličtine a slovenčine. Filter je kompatibilný so všetkými vložkami Aquafilter veľkosti 10". V prípade záujmu do poznámky uveďte, že chcete v balení iné druhy filtračných vložiek a my Vám samozrejme vyhovieme. 

 

Špecifikácia

 • Rozmery (Výška, Šírka, Hĺbka): 48 x 40 x 17cm
 • Hmotnosť zariadenia: cca 12,3 kg
 • Počet filtračných stupňov: 7
 • Objem zásobníka: 12 litrov ide o tlakovú nádobu, reálny objem zásobníka je cca polovičný
 • Rozmery zásobníka (Výška, Priemer): 40 x 28 cm
 • Prietok: do 280 litrov denne
 • Prevádzkový tlak: 2,8 - 6 bar (4 bary optimálne)
 • Prevádzková teplota: 2 - 45 °C
 • Pripojenie: 1/2", 3/4", 3/8"
 • Elektrické pripojenie: potrebné na UV lampu a čerpadlo
 • Odporúčaný servis: každých 10 mesiacov
 • Záruka: 2 roky

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: