Ako fungujú ionizátory vody?

Na trhu nájdete množstvo druhov ionizátorov vody, od tých klasických fungujúcich na báze elektrolýzy v starších i moderných prevedeniach s dotykovým panelom až po malé praktické zariadenia na ionizovanie vody. Mini ionizátory vody však fungujú na inom princípe – voda v nich preteká cez zmes špeciálnych minerálov, ktoré ju obohatia a zároveň zvyšujú jej pH a celkovú kvalitu. Pokiaľ už vlastníte a používate na filtrovanie vody iné zariadenie, napr. reverznú osmózu, je možné k nej dodať samostatný filtračný modul určený na zvýšenie pH vody. V takomto prípade ide taktiež o zmes minerálov – podobne, ako je tomu pri mini ionizátoroch vody, ktorá sa v filtračnom module nachádza a vodu ním prechádzajúcu „oživuje“.

zapojenie-ionizatora-vody

Filter na vodu - reverzná osmóza

FILTRAČNÝ MODUL AQUAION S REVERZNOU OSMÓZOU

Alternatívou je v tomto prípade filtračná vložka s aktívnym vodíkom, ktorá slúži ako súčasť filtračného systému reverznej osmózy. Reverzná osmóza vodu zbaví všetkých nežiadúcich látok a filter z nej následne produkuje alkalickú vodu so zvýšeným pH a zníženým ORP. Životnosť filtračnej vložky je 10 mesiacov.

Filter na vodu - elektrolýza

IONIZÁCIA VODY PROSTREDNÍCTVOM ELEKTROLÝZY

Klasické ionizátory vody premieňajú vodu na alkalickú a acidickú prostredníctvom procesu elektrolýzy, počas ktorejpozitívne nabité ióny, prechádzajú na zápornú elektródu a naopak. Záporne nabité ióny, sa zhromažďujú na kladnej elektróde. Takýmto procesom sa voda delí na živú, alkalickú, ktorá má množstvo pozitívnych účinkov pre zdravie, je vhodná na pitie vďaka vysokému pH a nízkemu ORP, lepšie sa vstrebáva do buniek a má vyššiu mineralizáciu. Vedľajším produktom je acidická voda, ktorú je možné využiť napríklad na dezinfekciu. Keďže kyslá voda má antibakteriálne, antiseptické a protizápalové vlastnosti, je účinná aj pri ošetrovaní ekzémov či drobných rán.

IONIZÁTORY VODY SO ZMESOU VZÁCNYCH MINERÁLOV

Novinkou na trhu sú tzv. mini ionizátory vody, v ktorých neprebieha elektrolýza, ale voda je v nich ionizovaná prostredníctvom špeciálnej zmesi vzácnych minerálov, ktoré ju navyše obohacujú – výsledkom je živá alkalická voda. Filtračný granulát je tvorený 13 typmi rôznych minerálov, medzi nimi napríklad turmalín (vplýva na zhluky buniek, ktoré rozkladá na menšie a tak spôsobuje lepšie prenikanie vody do buniek a silnejšiu hydratáciu organizmu), nanoprášok striebra so silnými antibakteriálnymi účinkami, zeolit a maifanit, ktoré pôsobia ako prírodná dezinfekcia, bentonit, vzácny druh nefritu nefrit mu yu obohacujúci vodu až o 26 minerálnych látok a ďalšie. Ionizátory vody fungujúce na takomto princípe sú praktickými spratnými zariadeniami, predávajú sa vo forme malého alkalizátora či ionizačnej kanvice, ktorá v domácnosti nezaberie veľa miesta. Ak chcete mať ionizovanú vodu pri sebe kedykoľvek a kdekoľvek, je ideálnym riešením ionizačná fľaša. Mini ionizátory produkujú vodu s pH okolo hodnoty 8 a ORP -300 mV.

Filter na vodu - čistenie minerálmi