Ako zmäkčiť vodu?

Zmäkčovače vody

Nevzdávajte sa, pokiaľ vodný kameň trápi aj vás, vieme vám pomôcť! Ideálne je použitie zmäkčovača vody, ktorý ochráni nielen vašu pokožku a vlasy, ale aj drahé spotrebiče.

AKO FUNGUJE ZMÄKČOVAČ VODY?

ako funguje zmakcovac vody

Ide o plnoautomatické filtre s katexovou náplňou na báze regenerácie soli, ktoré nevyžadujú žiadnu, prípadne len minimálnu údržbu. Pri zmäkčovačoch vody zaručujeme permanentné odstránenie vodného kameňa v celom objekte. Rozdiel medzi tvrdou a mäkkou vodou najlepšie spozorujú ľudia s citlivou pokožkou, ktorá bude na dotyk hladšia a nebude ju viac trápiť vysúšanie a podráždenie spôsobené vysokým obsahom horčíka a vápnika vo vode.
Samotné zmäkčovanie vody funguje na princípe výmeny iónov. Soľný roztok prichádza vo vnútri zariadenia do kontaktu s veľmi kyslým katexom, z ktorého sú odstránené katióny vápnika (Ca2+) a horčíka (Mg2+), tie sú nahradené iónmi sodíka (Na+) a následne v rámci vyčerpaného regenerátu vypustené do odpadu.

Ako si vybrať zmäkčovač vody?

Možnosti zmäkčovačov vody sa stále rozširujú a pre laika je veľkým problémom vybrať ten najvhodnejší. V prípade záujmu o zmäkčovač vody nás neváhajte kontaktovať, radi vám poradíme a pomôžeme s výberom, pričom sa vždy zameriavame na dva hlavné faktory:

    1. SPOTREBA VODY – Prvým je spotreba vody, preto potrebujeme vedieť, koľko členov žije v danej domácnosti, do ktorej sa bude umiestňovať zmäkčovač vody, a aká je na základe toho približná spotreba vody v objekte (ide o okamžitú spotrebu vody, teda aké množstvo vody bude potrebné priemerne zmäkčiť naraz).

    2. TVRDOSŤ VODY – Druhým dôležitým parametrom, ktorý musíme poznať, je tvrdosť vody. Tu najjednoduchšie a najpresnejšie určíme prostredníctvom rozboru vody. Výstupnú tvrdosť vody vieme upraviť podľa individuálnych požiadavkov klienta.

Vyriešte tvrdú vodu raz a navždy!


Pri zmäkčovačoch vody zaručujeme permanentné odstránenie vodného kameňa v celom objekte.

AKÉ TYPY ZMÄKČOVAČOV VODY EXISTUJÚ?

reverzna-osmoza-aquatip-miniNajčastejšie ide o tieto zmäkčovače vody:

Najkvalitnejšou a 100% spoľahlivou možnosťou zmäkčenia tvrdej vody sú zmäkčovače vody Aquatip® Clack, ktoré je možné použiť v domácnosti i vo veľkých priemyselných objektoch. Fungujú na vyššie vysvetlenom princípe, ako aj zmäkčovač vody do domu AQ RX® či zariadenie na zmäkčenie tvrdej vody Ecowater vyrábané spoločnosťou Ecowater Systems® v USA.

Ďalšou možnosťou je použitie katalytických zmäkčovačov vody – na rozdiel od spomínaných katexových (teda chemických) zmäkčovačov vody funguju katalytické zmäkčovače vody maiCat na inom princípe – vodný kameň z vody neodstraňujú, ale len zabraňujú jeho tvorbe. Výhodou je najmä to, že je ekologický a šetrný k životnému prostrediu a nevyžaduje žiadnu regeneráciu, teda nie je potrebné vynakladať náklady za soľ či iné chemické náplne.

Spoľahlivé, bezelektrické a s veľmi nízkou spotrebou soli a vody pri regenerácii – to sú hlavné výhody zmäkčovačov vody Delta Water Engineering. Vďaka tomu, že dokážu pracovať bez elektrickej energie výhradne hydraulicky prostredníctvom tlaku vody, predchádzajú rade problémov spôsobených poruchovosťou pri zvýšenej vlhkosti. Vhodné sú najmä do úzkych a obmedzených priestorov, pretože ich rozmery sú oproti konkurenčným zariadeniam približne 3-krát menšie.

Poslednou možnosťou sú multifunkčné zariadenia Aquaphor Waterboss, ktoré je vhodné použiť v prípade, že sa vo vode nachádzajú vysoké hodnoty železa, mangánu a zároveň je vysoká tvrdosť vody. Vďaka špeciálnej živici odstránia aj extrémne hodnoty vápnika a horčíka (znížia vysokú tvrdosť vody), permanentne odstránia vodný kameň a zároveň slúžia i ako odželezňovacie zariadenia. Multifunkčné filtre na vodu Aquaphor Waterboss sú vysoko kvalitné prístroje vyrábané v USA, avšak to sa odráža aj na ich cenách. Nevýhodou je i pomerne zložitejší servis zariadenia.

Vyriešte tvrdú vodu raz a navždy!


Pri zmäkčovačoch vody zaručujeme permanentné odstránenie vodného kameňa v celom objekte.