Aký filter na vodu si vybrať?

MECHANICKÉ FILTRE NA VODU

Na trhu nájdete viacero typov  sedimentačných filtrov na vodu proti piesku, hline, úlomkom hrdze, štrku či ďalším mechanickým nečistotám, my sa snažíme zamerať na tie najkvalitnejšie, a tak poskytnúť zákazníkom spoľahlivé a účinné riešenie, ktoré zbaví vodu všetkých  spomínaných sedimentov.

Filtre od belgického výrobcu  Cintropur  predstavujú spoľahlivé riešenie mechanického znečistenia  vody, pričom náklady na jeho prevádzku sú v porovnaní s inými typmi zariadení na  filtráciu mechanických nečistôt vo vode  nízke. Jednoduchá údržba totiž zahŕňa len výmenu filtračného rukáva, nie je potrebné meniť celú filtračnú vložku na vodu.

Potrubné filter pevných častíc  BigBlue®  od amerického výrobcu Aquafilter  je možné použiť samostatne alebo ako predfilter k  zmäkčovaču vody. Ide o výkonné zariadenia s vysokým konštantným prietokom vody, ktoré zabezpečia účinnú filtráciu vody a nevyžadujú zložitú prevádzku a údržbu. Potrebná je výmena filtračných polypropylénových vložiek približne raz za 3-6 mesiacov, ktoré sú dostupné v rôznych veľkostiach v závislosti na type filtračného zariadenia.

Ak sa vo vašej vode nachádzajú mechanické nečistoty, máte niekoľko možností, ako ich odstrániť.
Samozrejme, naši odborníci sú ochotní poradiť vám najvýhodnejší variant práve pre vás.

BEZÚDRŽBOVÝ FILTER NA VODU

Ďalšou možnosťou, ako sa zbaviť mechanických nečistôt, je použitie bezúdržbového filtra na vodu, s ktorým ušetríte čas aj peniaze, keďže nepotrebuje žiadnu údržbu – dosypávanie uhlia, výmenu filtračných vložiek, rukávov a podobne. Ide o plnoautomatickú jednotku obsahujúcu mechanický a uhlíkový filter, ktorá funguje ako účinný čistič vody – vodu nie len prečistí od väčších mechanických nečistôt, vlasov, štrku, piesku a ďalších, ale na druhej strane z nej odstráni aj chlór vo vode, jeho zlúčeniny a upraví nepríjemnú chuť a vôňu vašej vody.

Filter na vodu Ecowater CWFS

Filter na vodu Ecowater CWFS sa montuje na vstup vody do domu, takže upraví vodu v celom objekte. Regenerácia zariadenia prebieha automaticky podľa predvoleného nastavenia na multifunkčnom elektronickom paneli, ktorý sa nachádza na vrchu filtra. Zvyčajne sa regenerácia nastavuje na noc, aby neovplyvnila bežné používanie vody. Filtračná náplň sa teda sama zregeneruje a následne opäť zachytáva všetky spomínané škodliviny – takýmto spôsobom zariadenie funguje aj viac ako 10 rokov.

Sedimentačné filtre na vodu

Mechanické nečistoty sa filtrujú pomocou vložiek alebo filtračných rukávov. Obsahujú pevnú sieťku s malými otvormi, vďaka ktorým sa tieto nečistoty zachytia na povrchu. Pri mechanickej filtrácií rozlišujeme kapacitu filtrácie pomocou mikrometrov – je to priepustnosť, respektíve veľkosť pórov vo vložke. To znamená, že čím viac mikrometrov filtrácia má, tým menej sedimentov zachytí.

mechanický filter na vodu

MECHANICKÉ FILTRE NA VODU BIGBLUE

Klasické potrubné filtre BigBlue využívajú polypropénové vložky rôznych veľkostí (1, 5 a 20 mikrónov). Ide o najbežnejšie používaný systém odkalovania vody od mechanických nečistôt ako je piesok, hrdza, kal, vlasy, hlína a podobne. Filtre sú stavané na veľké tlaky v potrubí a zároveň ich strata tlaku v systéme je minimálna. Výmena vložiek je nutná približne každých 6 až 12 mesiacov, záleží od znečistenia a spotreby vody.

Výhody

Nevýhody

Mechanický filter na vodu

MECHANICKÉ FILTRE NA VODU CINTROPUR

Mechanické vodné filtre belgického výrobcu Cintropur vám vďaka vyše 35 ročným skúsenostiam s filtráciou vody zabezpečia najvyššiu spoľahlivosť pri odstraňovaní nežiadúcich látok z vody. Filtre na vodu Cintropur patria poväčšine práve k tým najmenej nákladným. To vďaka tomu, že používajú inovatívnu metódu výmeny filtračného rukáva. V praxi sa teda nemení celá filtračná vložka, ktorá je zbytočne nákladná, ale používa sa len tenký filtračný rukáv.

Výhody

Nevýhody

Filter na vodu s vysokym prietokom

VEĽKOKAPACITNÉ FILTRE AQSS

Veľkokapacitné filtračné zariadenia s enormne veľkými prietokmi. Najmenší filter disponuje už 3 vložkami, pričom najväčší až 40timi. Takáto filtrácia má naozaj široké využitie, či už vo farmácií, v potravinárstve alebo priemysle.

Výhody

Nevýhody

Automaticky preplachovaci filter

AUTOMATICKÉ PREPLACHOVACIE FILTRE HONEYWELL

Vodovodné samopreplachovacie filtre Honeywell sú používané na ochranu vodovodných systémov pred mechanickými nečistotami ako sú napríklad zrnká piesku či čiastočky hrdze. Pracovný tlak predstavuje 1,5 bar – 16 bar (max. 25 bar) a pracovná teplota 40 až 70°C. Veľkosť filtračnej vložky je 100 μm.