4-stupňový kapilárny filter na vodu FP3-HJ

Kód: 000026
Neohodnotené
Značka: AQUAfilter
€79,90 €66,58 bez DPH
Momentálne nedostupné
4-stupňový prietokový filter na vodu s kapilárnou membránou. Ekonomické riešenie úpravy vody v domácnosti.

Detailné informácie

Podrobný popis

Prietokový filter s kapilárnou membránou vyrába spoločnosť Aquafilter (FHCTF), ktorej poslaním je zvyšovanie životnej úrovne zákazníkov v zmysle poskytovania čistej a zdravej vody. Výrobca ponúka kvalitné, a zároveň štandardné riešenia filtrácie vody s materiálmi, ktoré sú ekologickéefektívne na riešenie problémov so znečistením vody, taktiež cenovo priateľné. Víziou FHCTF je poskytovať nepretržitý prísun čistej, čerstvej pitnej vody. Všetko spĺňa 4-stupňový kapilárny filter na vodu, ktorý upraví vodu vo vašej domácnosti jednoducho a lacno. Prístroj má certifikát NSFA a WRAS, zároveň je vyrobený v EÚ.   

Hlavné výhody 

 • spoľahlivá kvalita
 • bezkonkurenčná cena
 • vyrobený v EÚ
 • účinné zachytávanie mechanických nečistôt (hrdza, piesok, bahno, štrk)
 • garancia zmäkčenia vody
 • výrazná redukcia chlóru, pesticídov a herbicídov z vody
 • šetrné odstránenie vírusov, baktérií a ich zárodkov
 • likvidácia škodlivých organických látok
 • citeľné zlepšenie chuti a vône vody

Aquafilter


Princíp filtrácie

4-stupňový kapilárny filter na vodu zabezpečuje filtráciu vody v 4 krokoch:
 1. Mechanická filtračná vložka 5μm odstráni ako prvá z vody veľké nečistoty ako piesok, bahno, vlasy, hrdzu, štrk, hlinu a podobne. Tieto sedimenty by mohli v ďalšom procese filtrácie poškodiť membránu, preto je tento krok nesmierne dôležitý. Filter je vyrobený z čistého polypropylénu a v procese filtrácie ide o najlacnejšiu vložku, ale za to nesmierne dôležitú, preto odporúčame dbať na jej včasnú výmenu.
 2. Zmäkčujúca filtračná vložka odstráni z vody škodlivý vodný kameň a zároveň odstráni z vody železo a niektoré ťažké kovy.
 3. Kokosová filtračná vložka s KDF efektne redukuje chlór a jeho zlúčeniny, pesticídy, herbicídy a ďalšie organické zlúčeniny. Vložka výrazne zlepší chuť a vôňu vody. KDF médium odstráni z vody niektoré ďalšie ťažké kovy (olovo, arzén..), niektoré baktérie a ich zárodky.
 4. Kapilárna membrána je posledný stupeň filtrácie, do membrány vstupuje už relatívne veľmi čistá voda a tá preteká cez membránu veľmi malými pórmi veľkosti 0,02 μm. Tento stupeň tým pádom zbaví vodu veľkej väčšiny vírusom, baktérii väčších ako 0,02 μm.
  Všetky filtračné vložky spomenuté v stupňoch filtrácie sú súčasťou balenia, filter je kompatibilný so všetkými vložkami Aquafilter veľkosti 10". V prípade záujmu môžte do poznámky uviesť, že chcete v balení iné druhy filtračných vložiek a my vám vyhovieme.

Údržba a inštalácia

4-stupňový kapilárny filter na vodu je nenáročný z hľadiska inštálácie, ako aj následnej údržby. Montuje sa v kuchyni pod kuchynský drez a napája priamo na prívod studenej vody s pripojením 1/2”. Filtračnú vložku je potrebné meniť, čo je jednoduchá záležitosť - k výmene postačí odšrobovať obal filtra. Životnosť filtračných vložiek je individuálna, záleží od kvality a od množstva spotrebovanej vody. Obvykle u filtračných vložiek je to približne 3-6 mesiacov a u kapilárnej membrány 9-12 mesiacov. Obsahom balenia je všetko potrebné na funkciu a prevádzku filtra, či už ide o filtračné vložky, ventily, teflónovú pásku, hadičku, jednopákovú batériu a návod na použitie.  

Špecifikácia:

Rozmery (VxŠxH): 395x140x360 mm Pripojenie: 1/2” Pracovná teplota: 2 - 45 °C Pracovný tlak: 2.8 - 6 bar Materiál obalu: PET Počet filtračných fáz: 4 Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: