0915 805 497
Pondelok - piatok od 8:00 do 16:00 hod
Menu
Publikované: 30. 5. 2017

Čo je úprava vody?

Úprava vody je proces, pri ktorom dochádza k zlepšeniu kvality vody najčastejšie prostredníctvom filtrácie. Naša spoločnosť poskytuje viaceré spôsoby úpravy vody. Neváhajte nás kontaktovať pre viac informácií.

Ako zistím, že kvalita mojej vody nie je v poriadku?

Najjednoduchším spôsobom, ako zistiť kvalitu vašej vody, je rozbor vody. U nás poskytujeme komplexný informatívny rozbor vody zo studne alebo obecného vodovodu, prípadne si môžete sami vybrať, na prítomnosť ktorých látok potrebujete rozbor urobiť.

Ako postupovať v prípade, že výsledky rozboru vody sú nevyhovujúce?

Protokol zašlite na našu adresu spolu s vašimi kontaktnými údajmi a my vás budeme obratom kontaktovať s návrhom riešenia.

Koľko stojí zariadenie na úpravu vody?

Cena zariadení sa odvíja od rozsahu znečistenia a spotreby (prietoku) vody.

Čo je mechanická filtrácia?

Mechanická filtrácia, nazývaná aj ako predfilter, je zariadenie inštalované najčastejšie na hlavný prívod vody do domu, bytu alebo objektu. Filtre na vodu tvorí plastový obal a mechanická vložka, ktorá zachytáva hrubé nečistoty ako napr. piesok, íl, bahno, zákal atď.

Čo je uhlíková filtrácia?

Uhlíková filtrácia funguje na báze aktívneho uhlia, ktoré absorbuje chlór, do určitej hodnoty aj ťažké kovy a upravuje chuť a pach vody. Po určitom čase však stráca svoju účinnosť a je potrebná jeho výmena.

Čo je to zmäkčenie vody?

Zmäkčenie je proces, pri ktorom sa z vody pretekajúcou špeciálnou sklolaminátovou tlakovou nádobou naplnenou katexom odstraňujú katióny vápnika Ca2+ a horčíka Mg2+ spôsobujúce usádzanie vodného kameňa a tieto sú následne nahrádzané za katióny sodíka Na+ .

Predchádzajúci článok: