Ionizovaná voda

ph vody ionizovana vodaV posledných rokoch sa neustále dozvedáme o acidóze, teda prekyslovaní organizmu, ktoré vedie k mnohým civilizačným ochoreniam vrátane rakoviny. Je to spôsobené slabou kvalitou potravín, vody a hektickým životným štýlom, ktoré priamo ovplyvňujú vnútorné prostredie tela.

Udržiavať kyslosť organizmu v rovnováhe nám pomáha pitie ionizovanej alkalickej vody, ktorá má vysoké pH. Ide o jednu z hlavných výhod toho, čo voláme živá voda.

Ionizovanú vodu získame prostredníctvom elektronického filtra – ionizátora vody, ktorý premieňa bežnú vodu na alkalickú alebo zásaditú. Vedľajším produktom filtrácie je kyslá, čiže acidická voda, ktorá má taktiež svoje využitie. Je výborná na dezinfekciu a starostlivosť o pokožku. Zvýšenie pH vody má mnoho pozitívnych účinkov na zdravie od lepšej hydratácie, vstrebávania sa do buniek až po antioxidačné vlastnosti.

VÝHODY ALKALICKEJ VODY:

VÝHODY ACIDICKEJ VODY:

Cena ionizácie vody závisí od formy, ktorú použijete. V prípade malých zariadení na alkalizáciu s minerálnou zmesou máte možnosť ionizácie vody za niekoľko desiatok eur. Na druhej strane klasické ionizátory vody fungujúce na báze procesu elektrolýzy sú pomerne drahými zariadeniami, keďže sú na ich výrobu potrebné kvalitné a drahé materiály (platina, titán). V tomto prípade je však v rovnakom pomere vyššia aj účinnosť, spoľahlivosť a životnosť zariadenia.

V prípade záujmu o komplexnejší rozbor vašej vody spolu s určením hodnoty pH nás neváhajte kontaktovať.