Mechanicko-uhlíkový filter na vodu DUO

Kód: 000975
Neohodnotené
€219 €182,50 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Mechanicko-uhlíkový filter na vodu DUO prestavuje sadu mechanicko - uhlíkových filtrov, ktoré efektívne odstránia mechanické nečistoty a chlór vrátane jeho zlúčenín z vašej vody za priaznivú cenu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Mechanicko-uhlíkový filter na vodu DUO predstavuje sadu mechanicko - uhlíkových filtrov od poprednej svetovej značky Cintropur z Belgicka za priaznivú cenu.  Sada DUO  je ideálna napríklad na filtrovanie dažďovej vody alebo ako predfiltrácie pred zmäkčovacie zariadenia a podobne.

Mechanicko-uhlíkový filter na vodu DUO obsahuje

 • Cintropur NW25
 • Cintropur NW25 TE
Mechanicko-uhlíkový filter na vodu DUO  predstavuje 2-stupňový systém vodných filtrov, ktoré účinne zbavujú vodu tých najnebezpečnejších látok, vrátane chlóru. Taktiež slúžia ako ochrana pred ďalšími filtračnými stupňami ako zmäkčovača vody alebo prístroje na odželeznenie vody.
 1. V prvom stupni voda preteká cez mechanický filter NW25, ktorý z vody odstráni mechanické nečistoty ako piesok, štrk a podobne. Táto vložka ochraňuje ďalšie filtre pred zanesením. Benefitom tohto filtra je aj použitia ekonomickejšieho filtračného rukávu, ktorý vám výrazne šetrí prevádzkové náklady.
 2. V druhom stupni voda vstupuje do uhlíkového filtra NW25 TE, ktorý výrazne upraví zápach a chuť vody. Samozrejme uhlík dokáže odstrániť aj veľmi nebezpečný chlór a jeho zlúčeniny a výsledkom je chutná a zdravá voda.

Prečo si vybrať filtre Cintropur?

 • Prvým dôvodom, prečo si vybrať  mechanické filtre Cintropur, je veľmi jednoduchá výmena filtračných rukávov. Pri filtroch Cintropur sa nemení filtračná vložka ale len tzv. filtračný rukáv zo špeciálneho tkaniva, ktorý sa navlečie na valec vo vnútri filtra. Na spodnej časti filtrov sa nachádza aj odkaľovací ventil, vďaka ktorému môžete prepláchnuť filter bez nutnosti odpojenia z prevádzky.
 •  Druhým dôvodom, prečo si vybrať  mechanický filter od firmy Cintropur  je používanie tesniacich O-krúžkov, vďaka ktorým možno rozmontovať filter a následne zmontovať bez použitia nástrojov. Špeciálne O-krúžky majú vynikajúce tesniace účinky už pri malých prítlakových silách. Vďaka tomu stačí napríklad odkaľovací ventil alebo prípojne skrutkovanie filtra utiahnuť iba rukou.
 • Tretím dôvodom je to, že pri poškodení nejakej časti mechanického filtra Cintropur nie je nutná výmena celého zariadenia. Filtre Cintropur sa dajú rozobrať na malé časti. Každá časť  je dostupná ako náhradný diel aj u nás!
 • Štvrtým dôvodom je kvalita prevedenia. Všetky filtre Cintropur sa vyrábajú v Európe, konkrétne  v Belgicku. Patria k jedným z najkvalitnejším mechanickým filtrom na trhu o čom svedčí kvalita použitých materiálov ale hlavne samotná filtrácia, ktorá sa nachádza na najvyššej úrovni. Samotná inštalácia prebieha bez akýchkoľvek špeciálnych zariadení, samotné šróbovanie Vám stačí dotiahnuť rukou.
 

Obsah balenia

Súčasťou balenia je montážny kľúč a jeden 25 mikrónový filtračný rukáv. Uhlíková náplň Cintropur a plastové držiaky na stenu nie sú súčasťou balenia!  Odporúčame tiež dokúpiť náhradné filtračné rukávy do mechanického filtra, ktoré je potrebné pravidelne meniť.  

Informácie o výrobcovi

Logo firmy CintropurSpoločnosť Cintropur pochádzajúca z Belgicka je popredným lídrom vo výrobe technológií na úpravu vody a distribuuje svoje produkty do 70 krajín sveta. Viac informácií o spoločnosti nájdete na webovej stránke:  www.cintropur.com.  

Podmienky inštalácie

 • prívod neupravenej vody
 • suché a nemrznúce prostredie
 
Neváhajte nás kontaktovať, radi vám pomôžeme pri výbere vhodného zariadenia pre vás. Naši šikovní technici vám radi odborne namontujú akékoľvek zariadenie a poskytnú pravidelný servis zariadenia kdekoľvek na Slovensku.  

Špecifikácia 

 • Rozmery zariadenia (Výška, Šírka, Priemer): 36 cm x 40 cm x 13 cm
 • Hmotnosť zariadenia: 2,6 kg
 • Priemerný prietok vody:  0,5 m3/hod
 • Pracovný tlak: 1,4 - 15 bar
 • Pracovná teplota: 5 – 50 ℃
 • Pripojenie: 1" ,  3/4"
 

Návod na použitie CINTROPUR-NW-18-25-32-navod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: