Odchlórovanie vody

RIEŠENIE PITNEJ VODY POMOCOU UHLÍKOVÉHO FILTRA, PRÍPADNE REVERZNEJ OSMÓZY

Clor_vo_vode_reverzna_osmozaOdchlórovanie pitnej vody je nevyhnutné pre vaše zdravie. Je to naozaj elementárny základ úpravy vody. Ideálnou možnosťou, ako odstrániť chlór z vody, je použitie aktívneho uhlia, ktoré na seba viaže chlór, ale aj jeho organické zlúčeniny. Toto aktívne uhlia časom stratí schopnosť väzby s chlórom a je potrebné ho vymeniť.

Existuje viacerov typov uhlíka, ktorý sa do filtrov na chlórovanú vodu používa. Medzi nimi napríklad klasický uhlík vyrábaný z uhlia, ale aj drevené, orechové či kokosové škrupiny. Práve kokosová filtračná vložka sa stáva čím ďalej, tým viac populárnou, najmä vďaka tomu, že ide o obnoviteľný zdroj, účinne bojuje so spomínanými škodlivinami a navyše je voda produkovaná takýmto filtrom veľmi chutná.

Tou najlepšou možnosťou, ako sa zbaviť chlórovanej pitnej vody, je však systém reverznej osmózy. Tá obsahuje nielen uhlíkovú vložku, ale voda z nej putuje priamo do jemnej filtračnej membrány, ktorá sa postará o úplne odstránenie chlóru z vody. Osmotická membrána totiž prepustí len samotné molekuly vody H2O, takže sa okrem chlóru cez ňu do vody nedostanú ani ďalšie škodlivé a pre zdravie nebezpečné látky. Filter na báze reverznej osmózy sa inštaluje priamo pod kuchynskú linku, takže nejde o centrálne riešenie úpravy vody. V tomto prípade odporúčame použiť aj filtračnú sprchovaciu hlavicu, keďže chlór sa dostáva do organizmu aj pri sprchovaní – či už priamo cez pokožku alebo vdychovaním výparov.

Po našich skúsenostiach s chlórom odporúčame kombináciu oboch riešení, a teda uhlíkového filtra spolu s filtračným systémom reverznej osmózy.

AKO UHLÍKOVÉ FILTRE NA VODU FUNGUJÚ?

Ako funguje uhlíkový filter na voduNeupravená voda, ktorá vstupuje do filtra, prechádza vo vnútri zariadenia cez uhlíkovú náplň a je účinne zbavená týchto látok:
–  chlór a jeho deriváty,
–  ťažké kovy,
– pesticídyherbicídy a ďalšie organické zlúčeniny,
– odstraňuje zápach vody,
– upravuje chuť vody,
– zachytáva aj drobné mechanické nečistoty.

Po určitom čase však používaný uhlík stráca svoje absorbčné schopnosti a prestáva plniť svoju úlohu, navyše zachytené nečistoty a škodliviny môžu byť opäť prepustené. Preto je dôležitá pravidelné výmena filtračnej vložky (dosypávanie uhlíkovej náplne) a údržba zariadenia.

CENTRÁLNE ODCHLÓROVANIE VODY POMOCOU UHLÍKOVÉHO FILTRA

Chlór vo vode uhlíkový filter riešenieAko sa zbaviť chlóru vo vode úplne? Pokiaľ sa chcete zbaviť chlóru zároveň aj pri sprchovaní, prípadne kúpaní, je nevyhnutné umiestniť uhlíkovú filtráciu priamo na centrálny prívod vody do objektu. Takýto filter na odstránenie chlóru je oproti ostatným menej náročný na financie. Odporúčame umiestniť radšej sypaný uhlík pred klasickými uhlíkovými vložkami, ktorý predstavuje jednoduchšiu údržbu – je potrebné len dosypávať uhlíkovú náplň do vnútra zariadenia. Súčasťou filtra je odkalovací ventil, ktorý zabezpečí pohodlné prepláchnutie filtra bez nutnosti odpojiť ho počas čistenia z prevádzky.

Obľúbenými uhlíkovými filtrami sú zariadenia Cintropur vyrábané v Belgicku, ktorý sa zadí medzi najkvalitnejší uhlíkový filter na vodu dostupný na trhu. Pri tomto type filtra sa dosypáva uhlíková náplň a nie je potrebná výmena filtračnej vložky, ako je to napríklad pri amerických filtroch s označením Big Blue®.

CENTRÁLNE ODCHLÓROVANIE CARBOSOFT CLACK

Chlór vo vode riešenie Carbosoft Clark

Ďalšou možnosťou odstránenia chlóru z vody je centrálne odchlórovanie pomocou samopreplachovacieho uhlíkového filtra Carbosoft Clack. Ide o filter na vodu obsahujúci špeciálnu zmes ideálnu na odstránenie chlóru a ďalších nebezpečných a škodlivých látok, taktiež dokáže eliminovať nepríjemný zápach vody a zlepšuje jej chuť. Veľkou výhodou je, že vodu zároveň aj zmäkčuje, čím pomáha prechádzať problémom spôsobených tvrdou vodou.

REVERZNÁ OSMÓZA AQUATIP 5000M

REVERZNÁ OSMÓZA AQUATIP® 5000M

Aquatip 5000M je reverzná osmóza, ktorá vám zabezpečí vždy čerstvú a kvalitnú pitnú vodu. Oproti ostatným reverzným osmózam používa 5-násobne väčšiu filtračnú plochu v membráne, nehovoriac o použití nových predfiltrov so zvýšenou účinnosťou. Taktiež používa silné, motorové čerpadlo, vďaka ktorému nie je potrebný starý zásobník na vodu. S reverznou osmózou Aquatip 5000M máte pitnú vodu vo väčšom množstve, naozaj spoľahlivo prefiltrovanú a hlavne vždy čerstvú.

Výhody

Nevýhody

 • doživotná záruka
 • 48-hodinová garancia odstránenia problému
 • priamo od slovenskej firmy
 • to najlepšie na trhu
 • vždy čerstvá voda
 • vyššia cena
REVERZNÁ OSMÓZA AQUATIP® 5000M

REVERZNÁ OSMÓZA AQUATIP® MINI

Reverzná osmóza Aquatip® MINI vám dodá kvalitnú pitnú vodu za rozumnú cenu. Oproti vyššiemu modelu Aquatip 5000M používa ešte staršiu, ale overenú metódu filtrácie s tlakovým zásobníkom. Aquatip® MINI je dlhoročne najpredávanejší spôsob filtrácie pitnej vody na Slovensku. Táto osmóza má taktiež medzinárodné certifikáty NSF a WRAS. Taktiež spĺňa slovenské normy a má platný osvedčenie od Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Výhody

Nevýhody

 • doživotná záruka
 • 48-hodinová garancia odstránenia problému
 • priamo od slovenskej firmy
 • to najlepšie na trhu
 • vždy čerstvá voda
 • vyššia cena
UHLÍKOVÉ FILTRE NA VODU CINTROPUR

UHLÍKOVÉ FILTRE NA VODU CINTROPUR

Uhlíkové filtre na vodu s aktívnym uhlím absorbujú chlór. Výhodou vodných filtrov Cintropur oproti klasickým filtrom na vložky je hlavne v ich zvýšenej schopnosti pohlcovať chlór. Všetky filtračné zariadenia Cintropur sú vyrábané výhradne v Belgicku a patria k tým najkvalitnejším vodným filtrom, ktoré môžete na trhu nájsť. Svedčí o tom samotná filtrácia a taktiež jednoduchá inštalácia, pri ktorej nebudete potrebovať žiadne špeciálne nástroje. Všetky šroubenia je možné dotiahnuť rukou.

Výhody

Nevýhody

 • nižšie prevádzkové náklady
 • väčšia absorbancia chlóru
 • jednoduchá dostupnosť náhradných dielov
 • neslúži ako mechanická filtrácia
SAMOPREPLACHOVACÍ UHLÍKOVÝ FILTER ECOWATER

SAMOPREPLACHOVACÍ UHLÍKOVÝ FILTER ECOWAT

Plnoautomatický filter na vodu s multifunkčnou náplňou a riadiacou hlavicou, ktorá automaticky preplachuje uhlík vo vode. Vďaka tomu sa dosiahla najväčšia efektivita pri odchlórovaní vody a taktiež sa výrazne predĺžila životnosť aktívneho uhlia.

Výhody

Nevýhody

 • najvyššia účinnosť proti chlóru
 • výrazne vyššia životnosť aktívneho uhlia
 • žiadne starosti s výmenou uhlia
 • vyššia cena
SAMOPREPLACHOVACÍ UHLÍKOVÝ FILTER CARBOSOFT CLACK

UHLÍKOVÉ VODNÉ FILTRE BIGBLUE

Uhlíkové filtre na vodu série BigBlue ponúkajú najlacnejšiu možnosť ako odstrániť chlór v celom objekte. Fungujú na jednoduchom princípe filtračnej vložky, ktorú treba v určitých intervaloch meniť. V praxi každých 6 až 12 mesiacov. Výhodou uhlíkových filtrov s klasickými filtračnými vložkami je ich schopnosť odstrániť z vody aj mechanické nečistoty väčšie ako 20 mikrónov.

Výhody

Nevýhody

 • jednoduchá výmena vložky
 • slúži aj ako mechanická filtrácia
 • najlacnejšia možnosť odstránenia chlóru
 • menšia absorbancia chlóru ako pri sypanom uhlíku
Filter na vodu - Anexové fltre AQUATIP® RX

SAMOPREPLACHOVACÍ UHLÍKOVÝ FILTER CARBOS

Odchlórovanie vody prostredníctvom samopreplachovacieho uhlíkového filtra Carbosoft Clack predstavuje najúčinnejšie riešenie odstránenia chlóru z vody. Okrem toho vodu zároveň aj zmäkčuje, upravuje jej chuť a eliminuje nepríjemný zápach.

Výhody

Nevýhody

 • 100% ochrana pred chlórom
 • zmäkčenie vody
Close Menu
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak
×
×

Cart