Odstránenie Dusitanov a Dusičnanov

KOMPLEXNÉ RIEŠENIE POMOCOU ANEXOVEJ FILTRÁCIE

turbojet_10_anex Odstránenie dusitanov z vodyPrvou možnosťou, ako sa zbaviť  dusičnanov  vo vode, je centrálna filtrácia, ktorá sa namontuje priamo na celý prívod vody do objektu. Zaručuje tak vodu očistenú od týchto škodlivých látok v celom objekte, či už ide o dom alebo akúkoľvek prevádzku. Filtre na odstránenie dusičnanov a dusitanov obsahujú silne bázicky ANEX.

Anex predstavuje špeciálnu náplň, ktorá na seba viaže NO3 a NO2, teda dusičnany a dusitany spoľahlivo zachytáva. Tie potom automaticky pošle do odpadu a ďalej do systému pustí len vodu, ktorá je dusičnanov a dusitanov zbavená. Anexová zmes sa následne sama prepláchne prostredníctvom soľného roztoku, ktorý sa vytvára počas regenerácie vo vnútri zariadenia. Takáto prepláchnutá zmes je opäť schopná zachytávať ióny NO3 a NO2 a jej celková životnosť je približne 10 rokov.

RIEŠENIE PITNEJ VODY POMOCOU REVERZNEJ OSMÓZY

Odstránenie dusitanov pomocou reverznej osmózyOdstrániť dusičnany a dusitany z vody sa dá aj pomocou filtrácie na báze reverznej osmózy. Takéto riešenie je niekoľkonásobne menej nákladné, avšak účinné je len pri pitnej vode. Pri pití a varení máte 100% istotu čistej vody. Toto zariadenie sa ale nemontuje na centrálny prívod vody do objektu a nefiltruje vodu v celom dome či prevádzke.

Reverzná osmóza sa montuje priamo pod kuchynský drez, kde sa pripojí k vodovodnej batérii. Vstupná voda preteká postupne cez niekoľko filtrov a membránu, ktoré z nej odstraňujú mechanické nečistoty, chlór a ďalšie škodliviny, medzi nimi aj dusičnany a dusitany. Molekulárna membrána nachádzajúca sa vo filtračnom zariadení na báze reverznej osmózy totiž prepustí len samotné molekuly vody, keďže jej póry majú veľkosť len 0,0001 µm (v porovnaní napr. s ľudským vlasom, ktorého veľkosť je 100 µm). To znamená, že z nej získame skutočne čistú vodu bez akýchkoľvek ďalších látok vhodnú na pitie a varenie.

AKO FILTRE NA DUSIČNANY A DUSITANY FUNGUJÚ?

V prípade filtrov na dusičnany a dusitany, ktoré sa inštalujú na centrálny prívod vody a odstraňujú tak tieto látky v celom objekte, ide o špeciálnu anexovú zmes vo vnútri zariadenia. Jej funkciou je zachytávať ióny dusičnanov a dusitanov  a zamienať ich za ióny iných látok, neškodných solí, ktoré pre človeka nepredstavujú nebezpečenstvo. Anexová živica si vyžaduje po určitom čase regeneráciu, ktorú je možné prostredníctvom elektronického systému jednoducho nastaviť – vo vnútri zariadenia je prepláchnutá soľným roztokom, vďaka čomu opäť získava svoje schopnosti a je tak pripravená na ďalšie použitie. Životnosť anexovej zmesi vo filtračnom zariadení je približne 10 rokov.

Ako fungujú filtre na dusitany a dusičnany

KEDY JE TAKÝTO FILTER POTREBNÝ?

Podľa nariadenia vlády Slovenskej republiky č. 496/2010 Z.z. je limitnou hodnotou dusičnanov v pitnej vode 50 mg/l, pre deti len 10 mg/l. Pri dusitanoch je stanovená hranica oveľa prísnejšia, limit dusitanov v pitnej vode je 0,5 mg/l, pre deti len 0,1 mg/l. V prípade zvýšených hodnôt týchto látok je potrebný filter na dusičnany vo vode, ktorý ich účinne a spoľahlivo odfiltruje a zaručí tak bezpečné používanie vašej vody. Všetky naše filtrácie vám zaručene dodajú vodu, ktorá bude vhodná nielen pre vás, ale aj pre vaše deti. V prípade, že máte vlastný zdroj vody a neviete, aké množstvo dusičnanov, dusitanov, železa, mangánu či iných látok je vo vašej vode obsiahnuté, nechajte si u nás vykonať rozbor vody, na základe ktorého vám pomôžeme vybrať vhodné zariadenie na úpravu vody.

Dezinfekcia vody - Reverzná osmóza AQUATIP® 5000M

REVERZNÁ OSMÓZA AQUATIP® 5000M

Aquatip 5000M je reverzná osmóza, ktorá vám zabezpečí vždy čerstvú a kvalitnú pitnú vodu. Oproti ostatným reverzným osmózam používa 5-násobne väčšiu filtračnú plochu v membráne, nehovoriac o použití nových predfiltrov so zvýšenou účinnosťou. Taktiež používa silné, motorové čerpadlo, vďaka ktorému nie je potrebný starý zásobník na vodu. S reverznou osmózou Aquatip 5000M máte pitnú vodu vo väčšom množstve, naozaj spoľahlivo prefiltrovanú a hlavne vždy čerstvú.

Výhody

Nevýhody

Dezinfekcia vody - Reverzná osmóza AQUATIP® MINI

REVERZNÁ OSMÓZA AQUATIP® MINI

Reverzná osmóza Aquatip® MINI vám dodá kvalitnú pitnú vodu za rozumnú cenu. Oproti vyššiemu modelu Aquatip 5000M používa ešte staršiu, ale overenú metódu filtrácie s tlakovým zásobníkom. Aquatip® MINI je dlhoročne najpredávanejší spôsob filtrácie pitnej vody na Slovensku. Táto osmóza má taktiež medzinárodné certifikáty NSF a WRAS. Taktiež spĺňa slovenské normy a má platný osvedčenie od Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

Výhody

Nevýhody

Odželeznenie vody AQUATIP® CLACK

ANEXOVÉ FILTRE AQUATIP® CLACK

Spoľahlivá varianta na odstránenie dusičnanov a dusitanov z celého vodovodného systému. Filtre Aquatip® Clack používajú náplň ANEX, ktorá na seba prirodzene viaže dusičnany a dusitany, ktoré následne vyplavuje do odpadu. Pri tomto spôsobe filtrácie vody je potrebná tabletovaná soľ slúžiaca na regeneráciu ANEXu. Čo sa týka samotných prístrojov, sú poskladané v Belgicku a využívajú riadiacu hlavicu Clack, ktorá je roky patentovaná a využívaná po celom svete.

Výhody

Nevýhody

Filter na vodu - Anexové fltre AQUATIP® RX

ANEXOVÉ FILTRE AQUATIP® RX

Alternatívna možnosť na odstránenie dusičnanov a dusitanov z vody. Prístroje na odstránenie dusičnanov a dusitanov používajú taktiež silne bázický ANEX, ktorý sa pravidelne regeneruje soľou. Systém z vody viaže dusičnany a dusitany a tie následne automaticky vyplavuje do odpadu. Systémy RX sú najdostupnejšou možnosťou odstránenie dusičnanov a dusitanov z vody v celom objekte.

Výhody

Nevýhody