Odželeznenie vody

AKO ODŽELEZŇOVAČ VODY FUNGUJE?

Odželezňovače vody, ktoré používame, obsahujú zmes Greensand+. Tá sa z dlhodobého hľadiska ukázala ako najúčinnejšia, hlavne pri súmernom odstraňovaní železa a mangánu z vody. Na svoju prevádzku potrebuje prístroj regenerát KMnO4 – manganistan draselný. Zmes je účinná až do obsahu 10 mg/l v prípade železa a 3 mg/l v prípade mangánu.

Pri problémoch so železom, mangánom a zároveň zvýšenou tvrdosťou vody je ideálnym riešením použitie filtračného zariadenia WaterBoss®. Zmäkčovač vody Waterboss obsahuje sedimentačný filter, ktorý zachytí nečistoty a usadeniny menšie ako 20 mikrónov, tým sa postará o čistú vodu, ktorá je zároveň zmäkčená a vhodná na používanie. Celokovový filter na vodu má navyše samočistiacu schopnosť, čo znamená ušetrené starosti a náklady s výmenou filtračných vložiek.

Ako funguje Waterboss odželeznenie vody

VÝHODY FILTRAČNÝCH ZARIADENÍ WATERBOSS:

– zmäkčenie a filtrácia vody v celom objekte,

– spoľahlivé zníženie hodnoty železa a mangánu vo vode,

– účinné odstránenie nežiadúcich látok pri chlórovanej aj dechlórovanej vode,

– úprava senzorických vlastností vody (chuť, vôňa, farba),

– sú kompaktné, je možné ich umiestniť aj do menších a obmedzenejších priestorov,

– efektívne využitie zmäkčovacieho sorbentu,

– výrazne znížená spotreba vody a soli pri regenerácii (prebieha metódou protiprúdu).

Priamo v našom internom laboratóriu vykonávame pre klientov rozbory vody, ktoré je možné použiť na informatívne účely. Na základe merania vám vieme povedať, či sú základné parametre v poriadku, prípadne aké škodlivé látky sa vo vode nachádzajú vo väčšej miere, ako to povoľuje nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 496/2010 Z.z. Meranie zahŕňa fyzikálne a chemické ukazovatele. Je možné prostredníctvom neho odhaliť prípadnú kontamináciu vody a včasne ju riešiť vhodnou úpravou vody.

AKO POSTUPOVAŤ?

V prípade záujmu o informatívny rozbor vody postupujte nasledovne:

  1. Jednoducho nás kontaktujte telefonicky/emailom alebo prostredníctvom kontaktného formulára uvedeného nižšie – radi vám poradíme, ktorý rozbor vody je vhodný a čo všetko môžete na základe konkrétneho rozboru o kvalite svojej vody zistiť.
  2. Následne je potrebné zaslať vzorku vody v čistej fľaši (0,5l) na našu adresu Hričovská 221, 010 01 Žilina. V prípade záujmu o odber a doručenie vzorky našim pracovníkom si účtujeme poplatok 15€.
  3. Pri zasielaní vzorky, prosím, pripojte na papieri aj vaše kontaktné údaje: meno, priezvisko, adresa, email a telefonický kontakt. O výsledkoch rozboru vody vás budeme informovať prostredníctvom emailu, prípadne telefonicky a originál protokolu s výsledkami rozboru zašleme na vašu adresu.
Odželeznenie vody AQUATIP® CLACK

ODŽELEZŇOVAČE VODY AQUATIP® CLACK

Odstránenie železa a mangánu z vody pomocou prístrojov Aquatip® Clack s využitím filtračného média Greensand+. Prístroje sú poskladané v Belgicku a využívajú svetoznáme riadiace hlavice Clack. Tieto systémy sú roky patentované a používané po celom svete. Pokiaľ máte záujem o spoľahlivosť a úpravu vody chcete riešiť naozaj bez starostí, systémy odželeznenia a odmangánenia Aquatip® Clack sú najlepšia voľba.

Výhody