Najčastejšie otázky o ionizátoroch vody (FAQ)

Ionizátory vody predstavujú malé zariadenia, ktoré sa využívajú na rozdelenie vody na tzv. živú a mŕtvu. Produkuje teda vodu alkalickú (zásaditú) s vysokým pH a acidickú (kyslú), ktorá má naopak pH nízke. Predstavuje filter na vodu, ktorý sa umiestňuje priamo na kuchynskú linku, prípadne menšie typy vo forme praktickej ionizačnej fľaše alebo kanvice na vodu.

Ionizácia vody v týchto zariadeniach prebieha na základe elektrolýzy, pri ktorej sú využívané ióny minerálov (horčík Mg, vápnik Ca, sodík Na) a elektródové platne vo vnútri prístroja. Ióny s pozitívnym elektrickým nábojom (katióny) sa zhromažďujú na zápornej elektróde a ióny minerálov so záporným elektrickým nábojom na kladnej elektróde – voda sa postupne stáva ionizovanou.

Jednoduchou možnosťou, ako zistiť hodnotu pH vašej vody, je nechať si vykonať rozbor vody. V ponuke tiež máme vreckové prístroje na meranie pH vody, prípadne je možné použiť testovacie prúžky.

Medzi hlavné pozitíva živej alkalickej vody sa zaraďujú: lepšia hydratácia, rýchlejšie vstrebávanie do buniek, zásaditosť (pomáha vyrovnávať pH v tele), antioxidačné vlastnosti, schopnosť bojovať s voľnými radikálmi v tele…

Najideálnejšie je vypiť alkalickú vodu čerstvú, následne po tom, čo ju ionizátor vody vyprodukuje. Pokiaľ takúto vodu necháte odstáť, začnú po čase jej účinky slabnúť. V prípade, že chcete uchovať alkalickú vodu dlhšie, odporúčame ju skladovať na tmavom a chladnom mieste (ideálne v chladničke).

Acidická voda s nízkym pH je vhodná najmä na dezinfekciu, umývanie (napríklad pri umývaní zvierat je srsť podstatne lesklejšia), pôsobí antibakteriálne, využíva sa aj na kozmetické účely.

Ionizátory vody sa vďaka svojím malým rozmerom vojdú priamo do kuchyne, najčastejšie sa montujú buďto pod kuchynský drez, pričom vám okrem klasickej vodovodnej batérie pribudne ďalšia na ionizovanú vodu, alebo je možné ich umiestniť na kuchynskú linku.

Hlavným dôvodom vysokej ceny niektorých ionizátorov vody sú použité kvalitné materiály. Ide najmä o platinu – veľmi cenný a drahý kov, a titán, z ktorých sú vyrábané elektrolytické platne. Oproti lacným „napodobeninám“ s medenými platňami sú takéto ionizátory vody podstatne výkonnejšie, účinejšie a majú dlhšiu životnosť.

Kontaktný formulár

AQUAtrend, s.r.o.
Hričovská 221
01001 Žilina

  • Otváracie hodiny
  • Po-Pia: 08:00 – 16:00
  • So-Ne, sviatky: zatvorené​
Close Menu
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak
×
×

Cart