Reverzná osmóza AQUAtip® mini UV

Kód: 200056
Neohodnotené
Značka: AQUAtip®
€850 €708,33 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Reverzná osmóza AQUAtip® mini Vám dodá kvalitnú pitnú vodu za rozumnú cenu. Používa staršiu, ale overenú metódu so zásobníkom vody. Montáž zariadenia s 10 ročnou zárukou v cene.

Detailné informácie

Podrobný popis

Deväťstupňová reverzná osmóza AQUAtip® mini UV od slovenského predajcu s kvalitným energetizérom, tzv. "živou vodou" a UV lampou proti baktériám v zásobníku. Filter ma taktiež zabudovaný ECO stupeň, ktorý výrazne znižuje množstvo odpadovej vody. Reverzná osmóza sa montuje priamo pod kuchynský drez. Z filtra pribudne ďalší vodovodný kohútik, čiže budete mať dva: jeden na normálnu vodu (umývanie riadu), ktorý máte doteraz a jeden samostatný, dvojcestný. To znamená, že kohútik z reverznej osmózy Aquatip mini má vždy 2 páčky, jednu na mineralizovanú vodu a druhú na čistú vodu bez minerálov. Tento kohútik budete používať na varenie, pitie, polievanie kvetov a podobne. Reverzná osmóza Aquatip® mini UV predstavuje nástupcu pre reverznú osmózu Aquatip 5000M E EKO staršieho typu.  

Reverzná osmóza AQUAtip® mini UV a zdravie

Počas filtrácie reverznou osmózou je voda postupne zbavená všetkého, čo sa v nej nachádza a stáva sa skutočne čistou. Membránou prechádzajú len samotné molekuly vody H2O. Takáto čistá voda má vysokú tendenciu na seba viazať všetko, čo jej príde do cesty - preto sa nazýva aj "hladná voda". Vodu z reverznej osmózy preto nie je vhodné skladovať v PET fľašiach, ideálne je použiť sklenené nádoby z ktorých voda nenaviaže nijaké škodlivé látky.  

Hlavné benefity

  • Kompletne pripravený produkt vrátane montáže, dopravy, inštalačného materiálu všetko v cene.
  • 10 ročná záruka na produkt + montáž zariadenia
  • po 10 rokoch dostane nový prístroj 
  • 48 hod. garancia odstránenia poruchy po celom Slovensku.
  • Reverzná osmóza je vyhotovená v EÚ z najkvalitnejších súčastí z celého sveta.
  • Patentovaná a certifikovaná zároveň spĺňa všetky normy pre kvalitu pitnej vody na Slovensku aj v EÚ.
  • 3 možnosti pripojenia (1/2", 3/4", 3/8").
  • Neustále inovovaný produkt už 14. rok na trhu.
  • Nízke množstvo odpadovej vody vďaka filtračnému stupňu EKO.
  • Slovenský produkt s vyše 20 000 spokojnými zákazníkmi na Slovensku.

Ako funguje reverzná osmóza AQUAtip® mini UV?

1.) Mechanický filter Aquatip® 5 mic

Prvým stupňom filtrácie je mechanický filter s priepustnosťou 5 mikrónov. Filter je vyrobený z polypropylénu a vďaka filtračným pórom neprepustí žiadne väčšie mechanické nečistoty ako piesok, hlina, hrdza, vlasy, práve preto sa filter nazýva aj sedimentačný. Mechanické filtračné vložky je vhodné vymieňať pri viditeľnom znečistení, taktiež to spoznať aj pri zníženom prietoku vody. Mechanické filtračné vložky sú aj zároveň najlacnejšími vo filtračnom systéme reverznej osmózy, preto odporúčame robiť ich výmenu ideálne každých 6 mesiacov.

2.) Filter so zalisovaným aktívnym uhlím Aquatip®

Druhým stupňom je uhlíkový filter so zalisovaným uhlím (granulát), ktorý má za úlohu zachytávať hlavne chlór a všetky jeho zlúčeniny. Filter odstráni aj niektoré ďalšie oxidačné zlúčeniny, napríklad železa. Jeho hlavnou úlohou je ochrana osmotickej membrány práve pred týmito oxidačnými činidlami, kvôli ktorým by nastalo fyzické poškodenie membrány, ktoré by sa prejavilo vysokým prienikom solí cez membránu. Zalisované aktívne uhlie odstráni z vody tiež trihalometány, takzvané "THM", ktoré vznikajú pri reakcii chlóru s mikroorganizmami a sú vysoko karcinogénne. Filter zbaví vodu aj ďalších škodlivých organických látok ako sú baktérie, pesticídy, herbicídy, ťažké kovy a fenoly, týmto filter zároveň zbaví vodu nepríjemnej chuti a vône. Uhlíkový filter odporúčame vymieňať minimálne každých 10 mesiacov, keďže absorbčná schopnosť aktívneho uhlia začne približne po 6 mesiacoch klesať.

3.) Mechanický filter Aquatip® 1 mic

Tretím stupňom procesu úpravy vody reverznou osmózou Aquatip® je opäť mechanický filter, avšak s 5-násobne menšou priepustnosťou a to len 1 mikrón. Filter slúži na zachytenie ešte menších mechanických nečistôt, s ktorými si neporadil prvý stupeň filtrácie. Jeho hlavnou úlohou je však zachytiť prípadne uvoľnené čiastočky aktívneho uhlia z predchádzajúceho filtračného stupňa alebo uvoľnený bakteriálny sliz. Filter je vyrobený z polypropylénu, zanesie sa približne po pretečení 12 000 litrov znečistenej vody, čo je cca 6-10 mesiacov aktívneho používania.

4.) Molekulárna membrána Aquatip®

Štvrtým a zároveň najdôležitejším stupňom je molekulárna membrána, ktorá je veľmi podobná bunkovej stene. Tento extrémne jemný filter vytvorí chutnú a čistú vodu z akéhokoľvek zdroja vody. Pracuje na princípe polopriepustnej membrány, ktorej póry prepustia len najmenšie molekuly vody s veľkosťou do 0,0001 mic. Tým pádom táto filtračná membrána odstráni až 97% kontaminácie vody (choroboplodné zárodky, vírusy, baktérie...). Ostatná voda obmýva povrch membrány čím je zaistené neustále prečisťovanie membrány, tým pádom sa nezanesie.

5.) EKO-šetrič spotreby vody

Doplnok pre reverznú osmózu, ktorý redukuje množstvo upravenej vody až 80%, taktiež redukuje čas potrebný na doplnenie zásobníka. Výhoda tohto zariadenia je, že pracuje hydraulicky t.j. nevyžaduje elektrické pripojenie. Zariadenie sme nastavili priamo pre naše reverzné osmózy a po rokoch užívania a skúsenosti sa nám osvedčilo klientom. Bez tohto doplnku má molekulárny systém našich reverzných osmóz pomer upravenej a odpadovej vody až 1:15.

6.) UV lampa Aquatip® (nie je zahrnutá v cene, dá sa pripojiť v prípade záujmu na studničné vody)

Zo zásobníka voda preteká cez UV sterilizáciu. UV lampa je vysoko ekologická a jej nesmiernou výhodou je, že nepridáva žiadne pridávne látky do vody, nijak nemení jej chuť ani vôňu. Vykonáva len svoju prácu a tou je sterilizácia baktérii a to až s 99,99% účinnosťou, keďže zásobník je priam živná pôda pre rozmnožovanie baktérií a vírusov. Baktérie a vírusy už v tomto štádiu v zásobníku nemajú čo robiť avšak dostanú sa tu hlavne druhou cestou a to cez vodovodnú batériu. Stačí len pretrieť handrou batériu alebo sa dotknúť hrdla a baktérie sa automaticky usadia v zásobníku. Životnosť UV žiariča je maximálne 12 mesiacov a UV lampa narozdiel od reverznej osmózy vyžaduje elektrické pripojenie.

7.) Koncový filter so zlisovaným aktívnym uhlím Aquatip®

Po štvrtom stupni voda prechádza do zásobníka, kde voda stojí a môže začať páchnuť poprípade na seba nadviazať ešte nejaké zlúčeniny a preto je potrebné aby voda opäť prešla cez uhlíkový filter, ktorý zlepší jej chuť a vôňu a odstráni prípadne zvyšné nežiadúce zlúčeniny. Účinnosť filtra začína po 6 mesiacoch klesať a jeho výmenu odporúčame približne každých 10 mesiacov.

8.) AquaMinerál Aquatip®

Siedmym stupňom filtrácie je AquaMinerál. Pri pretekaní vody cez túto membránu je vode dodané potrebné minimálne množstvo minerálov, ktoré vodu spravia zásaditou. Je na želaní zákazníka, pre akú veľkú zásaditosť a mineralizáciu vody sa rozhodne. Na výber sú až 3 veľkosti. Životnosť je približne 6000l pretečenej vody, t.j. cca 6-10 mesiacov.

9.) Energetizér Aquatip®

Posledným stupňom filtrácie, predtým ako voda prejde cez vodovodný kohútik je energetizér, tiež známy pod pojmom "ionizátor". Pri tejto membráne voda preteká cez špeciálnu biokeramiku, pričom obohacuje molekuly vody a dodáva vode charakter tzv. "živej vody". Takto upravená voda má v ľudskom organizme lepšiu účinnosť odstraňovania toxických látok a chemikálií z tela. Zároveň zvyšuje imunitu a regeneráciu buniek v ľudskom tele. Reverzná osmóza Aquatip® mini UV vám zabezpečí kvalitnú a chutnú vodu vo vašej domácnosti alebo podniku už dnes.  

Obsah balenia:

• systém RO (filtračné vložky, UV lampa, EKO šetrič vody)
• 2-cestná batéria na filtrovanú vodu
• zásobník na vodu

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: