Otázky k reverznej osmóze (FAQ)

Reverzná osmóza predstavuje filtračný systém na pitnú vodu, ktorý sa montuje priamo do kuchyne a produkuje čistú vodu zbavenú všetkých škodlivých látok vhodnú na pitie či varenie.

Membrána reverznej osmózy prepustí len samotné molekuly vody, takže zabezpečí zachytenie v priemere až 97% škodlivých látok. Keďže je membrána veľmi jemná a mohla by sa rýchlo zaniesť, predchádza jej mechanická a uhlíková filtrácia.

Prvotnú filtráciu zabezpečuje mechanický filter s vložkou o veľkosti 5 µm, ktorý zachytí väčšie sedimenty. Následne je voda prostredníctvom uhlíkového filtra zbavená chlóru, sčasti aj ťažkých kovov a nepríjemného pachu, po ktorom opäť nasleduje mechanická vložka s nižšou priepustnosťou (1 µm). Hlavnú časť systému reverznej osmózy tvorí molekulárna membrána, po ktorej voda preteká ešte cez koncový uhlíkový filter na vodu a mineralizátor. Podľa individuálnych potrieb a požiadaviek zákazníka je možné systém reverznej osmózy upraviť, dodať ďalšie komponenty a nadstavbové stupne (napríklad energetizér, ktorý sa postará o oživenie a skvalitnenie vody).

Vo vode sa môže nachádzať množstvo škodlivín, ktoré ohrozujú naše zdravie, prípadne spotrebiče a úpravovne vody. Medzi nimi najmä vysoké hodnoty vápnika a horčíka (tvrdá voda), chlór, dusičnany, dusitany, mechanické nečistoty a sedimenty, železo, mangán, ťažké kovy, liečivá, antibiotiká, baktérie, vírusy… Viac informácií o tom, aké škodlivé látky ohrozujú kvalitu vody, nájdete v našom článku o pitnej vode.

To, či je vaša voda kontaminovaná škodlivými látkami, zistíte jednoducho prostredníctvom rozboru vody. Pre meranie kvality vody existuje viacero možností – v prípade, že máte kvôli usádzaniu vodného kameňa podozrenie, že je vaša voda tvrdá, môžete použiť kvapky na meranie tvrdosti vody. Ak máte záujem o odborné meranie kvality vody, neváhajte sa na nás obrátiť. Vykonávame komplexné informatívne rozbory, v prípade záujmu vieme zmerať konkrétne látky. V spolupráci s akreditovaným laboratóriom vám dokážeme zabezpečiť minimálny rozbor na pitnú vodu, prípadne kolaudačný rozbor vody.

Na základe princípu fungovania osmózy prebieha väčšina vnútrobunkových procesov v našom organizme. Ide o jav, počas ktorého molekuly vody postupne prechádzajú cez polopriepustnú membránu z „čistejšieho“ prostredia, v ktorom je nižšia koncentrácia rozpustených látok, do prostredia, v ktorom je koncentrácia rozpustených látok vyššia, s úmyslom vyrovnať koncentrácie medzi oboma prostrediami. Pri tomto procese vzniká osmotický tlak.

Kontaktný formulár

AQUAtrend, s.r.o.
Hričovská 221
01001 Žilina

  • Otváracie hodiny
  • Po-Pia: 08:00 – 16:00
  • So-Ne, sviatky: zatvorené​
Close Menu
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak
×
×

Cart