Reverzná osmóza Lux

Kód: 0200348
Neohodnotené
Značka: AQUAtip®
€1 199 €999,17 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Reverzná osmóza Lux s doživotnou zárukou a novou metódou filtrácie vody dodá vždy čerstvú vodu. Montáž zariadenia v cene.

Detailné informácie

Podrobný popis

Reverzná osmóza Lux je najmodernejšia reverzná osmóza, ktorá vám zabezpečí vždy čerstvú a kvalitnú vodu na pitie. Vždy dodáva vodu vo väčšom množstve, spoľahlivo prefiltrovanú a hlavne vždy čerstvú.

Reverzná osmóza a zdravie

Počas filtrácie reverznou osmózou je voda postupne zbavená všetkého, čo sa v nej nachádza a stáva sa skutočne čistou. Membránou prechádzajú len samotné molekuly vody H2O. Takáto čistá voda má vysokú tendenciu na seba viazať všetko, čo jej príde do cesty – preto sa nazýva aj “hladná voda”. Vodu z reverznej osmózy preto nie je vhodné skladovať v PET fľašiach, ideálne je použiť sklenené nádoby z ktorých voda nenaviaže nijaké škodlivé látky.

Hlavné benefity

  • Kompletne pripravený produkt vrátane montáže, dopravy, inštalačného materiálu všetko v cene.
  • 10 ročná záruka na produkt.
  • po 10 rokoch dostane nový prístroj 
  • 48 hod. garancia odstránenia poruchy po celom Slovensku.
  • Reverzná osmóza je vyhotovená v EÚ z najkvalitnejších súčastí z celého sveta.
  • Patentovaná a certifikovaná zároveň spĺňa všetky normy pre kvalitu pitnej vody na Slovensku aj v EÚ.
  • 3 možnosti pripojenia (1/2″, 3/4″, 3/8″).
  • Neustále inovovaný produkt už 14. rok na trhu.
  • Slovenský produkt s vyše 20 000 spokojnými zákazníkmi na Slovensku.

Ako funguje reverzná osmóza Lux?

1.) Mechanický filter Aquatip® 5 mic

Prvým stupňom filtrácie je mechanický filter s priepustnosťou 5 mikrónov. Filter je vyrobený z polypropylénu a vďaka filtračným pórom neprepustí žiadne väčšie mechanické nečistoty ako piesok, hlina, hrdza, vlasy, práve preto sa filter nazýva aj sedimentačný. Mechanické filtračné vložky je vhodné vymieňať pri viditeľnom znečistení, taktiež to spoznať aj pri zníženom prietoku vody. Mechanické filtračné vložky sú aj zároveň najlacnejšími vo filtračnom systéme reverznej osmózy, preto odporúčame robiť ich výmenu ideálne každých 6 mesiacov.

2.) Molekulárna membrána Aquatip®

Štvrtým a zároveň najdôležitejším stupňom je molekulárna membrána, ktorá je veľmi podobná bunkovej stene. Tento extrémne jemný filter vytvorí chutnú a čistú vodu z akéhokoľvek zdroja vody. Pracuje na princípe polopriepustnej membrány, ktorej póry prepustia len najmenšie molekuly vody s veľkosťou do 0,0001 mic. Tým pádom táto filtračná membrána odstráni až 97% kontaminácie vody (choroboplodné zárodky, vírusy, baktérie…). Ostatná voda obmýva povrch membrány čím je zaistené neustále prečisťovanie membrány, tým pádom sa nezanesie.

3.) Koncový filter so zlisovaným aktívnym uhlím Aquatip®

Po štvrtom stupni voda prechádza do zásobníka, kde voda stojí a môže začať páchnuť poprípade na seba nadviazať ešte nejaké zlúčeniny a preto je potrebné aby voda opäť prešla cez uhlíkový filter, ktorý zlepší jej chuť a vôňu a odstráni prípadne zvyšné nežiadúce zlúčeniny. Účinnosť filtra začína po 6 mesiacoch klesať a jeho výmenu odporúčame približne každých 10 mesiacov.

4.) Mineralizátor AIMRO

Siedmym stupňom filtrácie je mineralizátor AIMRO. Pri pretekaní vody cez túto membránu je vode dodané potrebné množstvo minerálov, ktoré vodu spravia zásaditou. Životnosť je približne 3600l pretečenej vody, t.j. cca 6-10 mesiacov.

5.) Energetizér Aquatip®

Posledným stupňom filtrácie, predtým ako voda prejde cez vodovodný kohútik je energetizér, tiež známy pod pojmom “ionizátor“. Pri tejto membráne voda preteká cez špeciálnu biokeramiku, pričom obohacuje molekuly vody a dodáva vode charakter tzv. “živej vody”. Takto upravená voda má v ľudskom organizme lepšiu účinnosť odstraňovania toxických látok a chemikálií z tela. Zároveň zvyšuje imunitu a regeneráciu buniek v ľudskom tele.

DOPLNOK

UV lampa Aquatip® (vhodná na studničné vody, v cene filtračného zariadenia)

Zo zásobníka voda preteká cez UV sterilizáciu. UV lampa je vysoko ekologická a jej nesmiernou výhodou je, že nepridáva žiadne pridávne látky do vody, nijak nemení jej chuť ani vôňu. Vykonáva len svoju prácu a tou je sterilizácia baktérii a to až s 99,99% účinnosťou, keďže zásobník je priam živná pôda pre rozmnožovanie baktérií a vírusov. Baktérie a vírusy už v tomto štádiu v zásobníku nemajú čo robiť avšak dostanú sa tu hlavne druhou cestou a to cez vodovodnú batériu. Stačí len pretrieť handrou batériu alebo sa dotknúť hrdla a baktérie sa automaticky usadia v zásobníku. Životnosť UV žiariča je maximálne 12 mesiacov a UV lampa narozdiel od reverznej osmózy vyžaduje elektrické pripojenie. Reverzná osmóza Lux vám zabezpečí kvalitnú a chutnú vodu vo vašej domácnosti alebo podniku už dnes.

Špecifikácia:

Rozmery (V,Š,H): 43 x 33 x 12 cm Hmotnosť zariadenia: 7 kg Počet filtračných stupňov: 5 Objem zásobníka: 12L Prevádzkový tlak: 2,8 - 6 bar (4 bary optimálne) Prevádzková teplota: 4-42 °C Pripojenie: 3/4", 1/2", 3/8" Elektrické pripojenie: potrebné na UV lampu a čerpadlo ak je súčasťou reverznej osomózy Odporúčaný servis: minimálne každých 10 mesiacov Záruka: 10 rokov (doživotná)

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: