Reverzná osmóza prietoková 1000GPD

Kód: 200212
Neohodnotené
Značka: AQUAtip®
€1 455 €1 212,50 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Reverzná osmóza AQUAtip® 5000M PRO s doživotnou zárukou a novou metódou filtrácie vody dodá vždy čerstvú vodu. Montáž zariadenia v cene.

Detailné informácie

Podrobný popis

Reverzná osmóza prietoková 1000GPD je najmodernejšia reverzná osmóza, ktorá vám zabezpečí vždy čerstvú a kvalitnú vodu na pitie. Oproti ostatným reverzným osmózam využíva 5-násobne väčšiu filtračnú plochu v membráne. Používa aj nové predfiltre so zvýšenou účinnosťou. K efektívnej činnosti napomáha aj silné, motorové čerpadlo, vďaka ktorému nie je potrebný starý zásobník na vodu.  Reverzná osmóza prietoková 1000GPD  vždy dodáva vodu vo väčšom množstve, spoľahlivo prefiltrovanú hlavne vždy čerstvú.  

Reverzná osmóza a zdravie

Počas filtrácie reverznou osmózou je voda postupne zbavená všetkého, čo sa v nej nachádza a stáva sa skutočne čistou. Membránou prechádzajú len samotné molekuly vody H2O. Takáto čistá voda má vysokú tendenciu na seba viazať všetko, čo jej príde do cesty - preto sa nazýva aj "hladná voda". Vodu z reverznej osmózy preto nie je vhodné skladovať v PET fľašiach, ideálne je použiť sklenené nádoby z ktorých voda nenaviaže nijaké škodlivé látky.  

Hlavné benefity

 • Kompletne pripravený produkt vrátane montáže, dopravy, inštalačného materiálu všetko v cene.
 • 10 ročná záruka na produkt.
 • po 10 rokoch dostanete nové prístroj
 • montáž v cene
 • 48 hod. garancia odstránenia poruchy po celom Slovensku.
 • Reverzná osmóza je vyhotovená v EÚ z najkvalitnejších súčastí z celého sveta.
 • Patentovaná a certifikovaná zároveň spĺňa všetky normy pre kvalitu pitnej vody na Slovensku aj v EÚ.
 • 3 možnosti pripojenia (1/2", 3/4", 3/8").
 • Neustále inovovaný produkt už 14. rok na trhu.
 • Nízke množstvo odpadovej vody vďaka filtračnému stupňu EKO.
 • Slovenský produkt s vyše 20 000 spokojnými zákazníkmi na Slovensku.

 

Ako funguje reverzná osmóza prietoková 1000GPD?

1.) Mechanický filter Aquatip® 5 mic

Prvým stupňom filtrácie je mechanický filter s priepustnosťou 5 mikrónov. Filter je vyrobený z polypropylénu a vďaka filtračným pórom neprepustí žiadne väčšie mechanické nečistoty ako piesok, hlina, hrdza, vlasy, práve preto sa filter nazýva aj sedimentačný. Mechanické filtračné vložky je vhodné vymieňať pri viditeľnom znečistení, taktiež to spoznať aj pri zníženom prietoku vody. Mechanické filtračné vložky sú aj zároveň najlacnejšími vo filtračnom systéme reverznej osmózy, preto odporúčame robiť ich výmenu ideálne každých 6 mesiacov.

2.) Filter so zalisovaným aktívnym uhlím Aquatip®

Druhým stupňom je uhlíkový filter so zalisovaným uhlím (granulát), ktorý má za úlohu zachytávať hlavne chlór a všetky jeho zlúčeniny. Filter odstráni aj niektoré ďalšie oxidačné zlúčeniny, napríklad železa. Jeho hlavnou úlohou je ochrana osmotickej membrány práve pred týmito oxidačnými činidlami, kvôli ktorým by nastalo fyzické poškodenie membrány, ktoré by sa prejavilo vysokým prienikom solí cez membránu. Zalisované aktívne uhlie odstráni z vody tiež trihalometány, takzvané "THM", ktoré vznikajú pri reakcii chlóru s mikroorganizmami a sú vysoko karcinogénne. Filter zbaví vodu aj ďalších škodlivých organických látok ako sú baktérie, pesticídy, herbicídy, ťažké kovy a fenoly, týmto filter zároveň zbaví vodu nepríjemnej chuti a vône. Uhlíkový filter odporúčame vymieňať minimálne každých 10 mesiacov, keďže absorbčná schopnosť aktívneho uhlia začne približne po 6 mesiacoch klesať.

3.) Mechanický filter Aquatip® 1 mic

Tretím stupňom procesu úpravy vody reverznou osmózou Aquatip® je opäť mechanický filter, avšak s 5-násobne menšou priepustnosťou a to len 1 mikrón. Filter slúži na zachytenie ešte menších mechanických nečistôt, s ktorými si neporadil prvý stupeň filtrácie. Jeho hlavnou úlohou je však zachytiť prípadne uvoľnené čiastočky aktívneho uhlia z predchádzajúceho filtračného stupňa alebo uvoľnený bakteriálny sliz. Filter je vyrobený z polypropylénu, zanesie sa približne po pretečení 12 000 litrov znečistenej vody, čo je cca 6-10 mesiacov aktívneho používania.

4.) Molekulárna membrána Aquatip®

Štvrtým a zároveň najdôležitejším stupňom je molekulárna membrána, ktorá je veľmi podobná bunkovej stene. Tento extrémne jemný filter vytvorí chutnú a čistú vodu z akéhokoľvek zdroja vody. Pracuje na princípe polopriepustnej membrány, ktorej póry prepustia len najmenšie molekuly vody s veľkosťou do 0,0001 mic. Tým pádom táto filtračná membrána odstráni až 97% kontaminácie vody (choroboplodné zárodky, vírusy, baktérie...). Ostatná voda obmýva povrch membrány čím je zaistené neustále prečisťovanie membrány, tým pádom sa nezanesie.

5.) UV lampa Aquatip®

Zo zásobníka voda preteká cez UV sterilizáciu. UV lampa je vysoko ekologická a jej nesmiernou výhodou je, že nepridáva žiadne pridávne látky do vody, nijak nemení jej chuť ani vôňu. Vykonáva len svoju prácu a tou je sterilizácia baktérii a to až s 99,99% účinnosťou, keďže zásobník je priam živná pôda pre rozmnožovanie baktérií a vírusov. Baktérie a vírusy už v tomto štádiu v zásobníku nemajú čo robiť avšak dostanú sa tu hlavne druhou cestou a to cez vodovodnú batériu. Stačí len pretrieť handrou batériu alebo sa dotknúť hrdla a baktérie sa automaticky usadia v zásobníku. Životnosť UV žiariča je maximálne 12 mesiacov a UV lampa narozdiel od reverznej osmózy vyžaduje elektrické pripojenie.

6.) Koncový filter so zlisovaným aktívnym uhlím Aquatip®

Po štvrtom stupni voda prechádza do zásobníka, kde voda stojí a môže začať páchnuť poprípade na seba nadviazať ešte nejaké zlúčeniny a preto je potrebné aby voda opäť prešla cez uhlíkový filter, ktorý zlepší jej chuť a vôňu a odstráni prípadne zvyšné nežiadúce zlúčeniny. Účinnosť filtra začína po 6 mesiacoch klesať a jeho výmenu odporúčame približne každých 10 mesiacov.

7.) Mineralizátor AIMRO

Siedmym stupňom filtrácie je mineralizátor AIMRO. Pri pretekaní vody cez túto membránu je vode dodané potrebné množstvo minerálov, ktoré vodu spravia zásaditou. Životnosť je približne 3600l pretečenej vody, t.j. cca 6-10 mesiacov.

8.) Energetizér Aquatip®

Posledným stupňom filtrácie, predtým ako voda prejde cez vodovodný kohútik je energetizér, tiež známy pod pojmom "ionizátor". Pri tejto membráne voda preteká cez špeciálnu biokeramiku, pričom obohacuje molekuly vody a dodáva vode charakter tzv. "živej vody". Takto upravená voda má v ľudskom organizme lepšiu účinnosť odstraňovania toxických látok a chemikálií z tela. Zároveň zvyšuje imunitu a regeneráciu buniek v ľudskom tele. Reverzná osmóza prietoková 1000GPD vám zabezpečí kvalitnú a chutnú vodu vo vašej domácnosti alebo podniku už dnes.  

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: