Sprchový filter Aquatip

Kód: 000103
Neohodnotené
Značka: AQUAtip®
€9,90 €8,25 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Sprchový filter na dechloráciu vody pri sprchovaní. Jednoduché, lacné a účinné!

Detailné informácie

Podrobný popis

Sprchový filter slúži na odstránenie chlóru a ostatných škodlivých chemikálií z vody.

Chlór je pre človeka zdravotne závadný, a to nie len pri jeho prijímaní pitím vody, ale do tela sa dostáva aj absorpciou pokožky a vdychovaním pri sprchovaní – pri sprchovaní prijmeme do tela približne rovnaké množstvo chlóru, akoby sme vypili 3 – 4 litre chlórovanej vody. Nejde len o príjem chlóru cez pokožku, ale pri sprchovaní horúcou vodou sa uvoľňujú aj jeho výpary, ktoré vdychujeme, s čím následne súvisia mnohé problémy dýchacej sústavy.

Chlór je bežným a účinným prostriedkom na dezinfekciu a úpravu vody, spoľahlivo dokáže zneškodniť baktérie a vírusy, zabraňuje vzniku a šíreniu ochorení, no má aj svoje negatívne stránky – ide o dvojsečnú zbraň, ktoré nám nie len prospieva, ale na druhej strane i podstatne škodí. Preto je v niektorých vyspelých krajinách jeho používanie obmedzené a viaceré organizácie na ochranu zdravia apelujú, aby bolo chlórovanie pitnej vody úplne zakázané. V malom množstve nie je chlór pre naše zdravie závadný, avšak problém nastáva pri jeho styku s inými látkami, ktoré sa vo vode bežne nachádzajú. Následkom toho sa začína správať veľmi toxicky a začínajú sa tvoriť toxíny – trihalometány (THM), ktoré sa spájajú so vznikom a zhoršením stavu viacerých ochorení, ako napríklad astma, ekzémy, ale aj srdcové choroby, navyše ide o karcinogénne látky, ako informujú niektoré zahraničné štúdie.

Hlavné výhody využívania sprchového filtra:

- chráni pokožku pred negatívnym pôsobením chlóru (suchá pleť a pokožka hlavy, tvorba lupín, svrbenie),

- zanecháva ju hladkú, vlasy sú zdravšie a jemnejšie,

- použitie je vhodné najmä pri suchej a citlivej pokožke, taktiež pre deti,

- zaručene odstráni z vody až 99% chlóru a ostatné chemikálie,

- zabezpečuje dvojstupňovú filtráciu,

- jednoduchá montáž a údržba.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie