Úprava vody pre priemysel

Naša spoločnosť Aquatrend, s.r.o. sa začala formovať v roku 2002. Na začiatku malá firma, sa rozvinula v inovátorskú, stabilnú a pokrokovú spoločnosť. Od roku 2006 sa firma presťahovala do nových priestorov a veľkými skladovacími priestormi, vďaka tomu sme schopní zabezpečiť dodanie väčšiny produktov vo veľmi krátkom čase priamo k vám domov.

Spoločnosť Aquatrend - úprava vody

Zo začiatku sme sa zameriavali len na úpravu vody v domácnostiach, ale postupne sme začali spolupracovať s menšími aj veľkými firmami, kde zabezpečujeme kvalitné a náročné úpravy vody spolu s pravidelným záručným aj pozáručným servisom.

Dnes sme sa stali stabilným a pokrokovým lídrom v oblasti úpravy vody, či už vo veľkých priemyselných prevádzkach alebo aj v menších firmách a domácnostiach, o čom svedčia aj nasledovné fakty:

 • Viac ako 20 000 klientov na Slovensku aj v okolitých krajinách/Česko, Rakúsko, Maďarsko
 • Viac ako 600 servisov mesačne
 • Viac ako 25 odborníkov, ktorí u nás pracujú a sú pripravení vám pomôcť

CERTIFIKÁTY: 

iso_certifikat  wqa_certifikat  CERTIFIKAT_ISO_2016

Čo vám vieme ponúknuť v oblasti priemyselnej úpravy vody?

 • Mechanická filtrácia
 • Uhlíková filtrácia
 • Veľkokapacitné zmäkčovacie systémy
 • Priemyselné reverzné osmózy
 • Veľkokapacitné UV lampy
 • Odchlórovanie vody
 • Deionizačné stanice
 • Pitný režim pre zamestnancov
 • Iné úpravy vody, podľa požiadaviek

Máme skúsenosti s úpravami vody v automobilovom , potravinárskom, sklárskom, textilnom, farmaceutickom priemysle a v mnohých ďalších. K požiadavkám zákazníkov pristupujeme vždy individuálne, podľa ich potrieb.

Zákazník má prideleného technológa, ktorý s ním rieši požiadavku na úpravu vody od zadania až po realizáciu.
Na základe vašich požiadaviek vám vypracuje cenovú ponuku na požadovanú úpravu vody.

Vieme zabezpečiť kompletný servis pre klienta od rozboru vody, cez návrh úpravy vody až po realizáciu technológie a následný záručný aj pozáručný servis.

Veríme, že pri hľadaní partnera na úpravu vody sa rozhodnete pre spoločnosť, ktorá je na Slovensku synonymom kvality a spoľahlivosti. Od roku 2008 sme držiteľmi certifikátu ISO 9001 a členmi svetovej organizácie WQA.

Aquatrend  poskytuje širokú škálu zariadení na zmäkčovanie vody pre spracovateľský priemysel. S viac ako 18 ročnými skúsenosťami spoločnosť nainštalovala tisíce zmäkčovačov vody a pridružených zariadení s osobitným zameraním na poskytovanie upravenej vody.

Každú technológiu na úpravu vody vieme prispôsobiť individálnym požiadavkám a potrebám klienta.

Veľké priemyslené technológie dodávame ako zariadenia na odstránenie tvrdosti so zmesou Katex, zariadenia na odstránenie železa, mangánu a amónnych iónov so zmesou Ecomix a zariadenia na odstránenie dusičnanov so zmesou Anex.

Princíp fungovania reverznej osmózy je založený na vlastnosti živých buniek. Voda preteká cez polopriepustnú membránu z prostredia s vyššou koncentráciou rozpustených látok do prostredia s nižšou koncentráciou, pričom vzniká osmotický tlak. Osmotická membrána má póry o veľkosti 0,0001 mikrometra, ktoré prepustia len čisté a kryštalické molekuly vody a prípadne veľmi malé množstvo niektorých ostatných prvkov, avšak voda je zbavená až 97-99,9% množstva všetkých kontaminantov (baktérie, vírusy, kaly, chlór a iné chemické zlúčeniny). Membrána je pri filtrácii neustále preplachovaná, takže všetko nežiaduce mieri do odpadu.

Z fyzikálnych metód sa považuje za najúčinnejšiu  dezinfekciu vody UV sterilizácia pomocou UV lampy, ktorá prirodzene dezinfikuje pretekajúcu  vodu prostredníctvom ultrafialového žiarenia s vlnovými dĺžkami v rozsahu od 100 do 400 nm (nanometrov).

UV-C lúče sú časťou tohto rozsahu od 100 do 280nm. V prípade germicídného účinku, je optimálna vlnová dĺžka 253,7 nm s intenzitou v rozmedzí od 3 000 do 20 000 μW.s/cm2.

a účinnú a nízkonákladovú metódu sa považuje najmä dezinfekcia vody pomocou chlóru a jeho zlúčenín (chlórdioxid – oxid chloričitý , chlórnan sodný, chlórnan  vápenatý ), ktorý spoľahlivo eliminuje nebezpečné baktérie a vírusy.

Chlórovanie vody patrí medzi najúčinnejšie metóde odstránenia baktérii z vody.

Mechanická a samopreplachovacia (piesková filtrácia) filtrácia je ideálna na odstraňovanie mechanických nečistôt. Táto filtrácia výrazne zvyšuje životnosť všetkých technológických zariadení napájaných vodou. Takáto predfiltrácia sa používa ako prvá pred úpravou vody, napríklad zmäkčením. 

Kontaktný formulár

AQUAtrend, s.r.o.
Hričovská 221
01001 Žilina