0915 805 497
Pondelok - piatok od 8:00 do 16:00 hod
Menu

Dezinfekcia vody pomocou chlórudavkovacie-cerpadlo-na-chlor-etatron_2

Za veľmi účinnú metódu na dezinfekciu vody sa považuje použitie chlóru, ktorý je však dvojsečnou zbraňou. Na jednej strane dokáže zneškodniť veľké množstvo baktérií, vírusov a ďalších nebezpečných látok vo vode, no na druhej strane podstatne škodí nášmu zdraviu. Ide o chemickú metódu, pri ktorej sa používa dávkovacie čerpadlo ETATRON DLXB a dezinfekcia vody prebieha pomocou chlóru a jeho zlúčenín (chlórdioxid – oxid chloričitý, chlórnan vápenatý, chlórnan sodný).

Táto forma dezinfekcie vody je nízkonákladová a nevyužíva sa len v prípade pitnej vody, ale aj vo väčších prevádzkach či na úpravu vody v bazénoch. Niektorí ľudia môžu tvrdiť, že v tomto prípade ide o bezpečný spôsob dezinfekciu vody, keďže takúto vodu nevyužívame ako pitnú, avšak zabúdajú na fakt, že chlór sa dostáva do tela aj vdychovaním výparov alebo priamo cez pokožku pri jej styku s chlórovanou vodou.

.


 UV dezinfekciaschema-uv-lampa

Ekologickou a pre zdravie neškodnou metódou na dezinfekciu vody je použitie UV lampy na vodu.  V tomto prípade nie sú použité žiadne chemické látky a voda je dezinfikovaná prostredníctvom samotného UV žiarenia, ktoré nie je viditeľné pre ľudské oko (vlnová dĺžka 253, 7 nm s intenzitou žiarenia v rozmedzí 3 000 až 20 000 μW.s/cm2). Účinnosť UV lampy na vodu je až 99,99%, takže dokáže zaručene zneškodniť takmer všetky nebezpečné mikroorganizmy nachádzajúce sa vo vašej vode.

Takto upravená voda je bezpečná, nehrozí predávkovanie (ako napríklad pri použití chlóru či iných chemikálií) a nemení sa kvalita a fyzikálne vlastnosti vody. Na schéme môžete vidieť možnosť zapojenia UV lampy na vodu priamo pod kuchynským drezom.

.


Úprava vody reverznou osmózoureverzna-osmoza-aquatip-mini

Jednou z možností, ako pitnú vodu zbaviť mikroorganizmov, je použitie filtra na báze reverznej osmózy. Takéto filtračné zariadenia dokáže z vodu odstrániť všetky škodlivé látky, od tých väčších až po najmenšie čiastočky, mikroorganizmy, baktérie, vírusy, antibiotiká, dusičnany a dusitany, ťažké kovy, anorganický vápnik a ďalšie. Takto znečistená voda preteká cez filtre v reverznej osmóze, kde je najskôr zbavená väčších sedimentov a nečistôt, následne prechádza uhlíkovým filtrom a nakoniec veľmi jemnou membránou, cez ktorú sú prepustené len samotné častice vody H2O. Výsledkom je stopercentne čistá voda zbavená všetkých škodlivých a nebezpečných látok.

.