0915 805 497
Pondelok - piatok od 8:00 do 16:00 hod
Menu

Uhlíková filtračná vložkaNa čo slúžia uhlíkové vodné filtre?

Aktívny uhlík vo vnútri uhlíkového vodného filtra absorbuje škodlivý chlór a jeho zlúčeniny, pesticídy, herbicídy a ďalšie organické zlúčeniny, ktoré negatívne vplývajú na naše zdravie. Navyše dokáže upraviť chuť vody, odstraňuje nepríjemný zápach a zlepšuje celkovú kvalitu vody.

Existuje viacerov typov uhlíka, ktorý sa do filtrov na chlórovanú vodu používa. Medzi nimi napríklad klasický uhlík vyrábaný z uhlia, ale aj drevené, orechové či kokosové škrupiny. Práve kokosová filtračná vložka sa stáva čím ďalej, tým viac populárnou, najmä vďaka tomu, že ide o obnoviteľný zdroj, účinne bojuje so spomínanými škodlivinami a navyše je voda produkovaná takýmto filtrom veľmi chutná.
.

Typy filtrov na chlórovanú vodu

Pri úprave vody  je dôležité si vopred ujasniť, či chcete odstrániť chlór centrálne alebo ide len odstránenie chlóru v rámci pitnej vody. Myslite však na to, že aj napriek tomu, že sa pred chlórom chránime pitím dechlórovanej vody, dostáva sa do nášho organizmu aj pri sprchovaní – a to dokonca ešte vo väčšom množstve. Najmä pri kúpeli či sprchovaní sa v horúcej vode hrozí nebezpečenstvo prenikania chlóru do tela cez pokožku, prípadne vdychovaním výparov.

 1. ODCHLÓROVANIE PITNEJ VODY = Pri odstránení chlóru z pitnej vody je ideálne použiť filter na báze reverznej osmózy, v ktorom je taktiež obsiahnutá na absorbciu chlóru práve filtračná vložka s aktívnym uhlíkom. Systém reverznej osmózy je vyskladaný z viacerých stupňov, ktoré je možné upravovať, a tak použiť na stopercentné odstránenie všetkých požadovaných prvkov z vody.
 2. CENTRÁLNE ODCHLÓROVANIE = Existuje viacero možností, ako dosiahnuť centrálne odchlórovanie vody. Najčastejšie sú používané uhlíkové filtre Cintropur, do ktorých je potrebné dosypávať uhlíkovú náplň. Lacnejšou variantov sú filtre na vodu BigBlue, kde predstavuje údržbu výmena celej filtračnej uhlíkovej vložky. Najúčinnejším spôsobom ochlórovania vody sú samopreplachovacie filtre na vodu Carbosoft so spoľahlivými kvalitnými Clack-ovými hlavicami.

Po našich skúsenostiach s chlórom odporúčame kombináciu oboch riešení, a teda uhlíkového filtra spolu s filtračným systémom reverznej osmózy.
.

Ako uhlíkové filtre na vodu fungujú?Princíp fungovania uhlíkového filtra

Neupravená voda, ktorá vstupuje do filtra, prechádza vo vnútri zariadenia cez uhlíkovú náplň a je účinne zbavená týchto látok:
–  chlór a jeho deriváty,
 ťažké kovy,
pesticídy, herbicídy a ďalšie organické zlúčeniny,
– odstraňuje zápach vody,
– upravuje chuť vody,
– zachytáva aj drobné mechanické nečistoty.

Po určitom čase však používaný uhlík stráca svoje absorbčné schopnosti a prestáva plniť svoju úlohu, navyše zachytené nečistoty a škodliviny môžu byť opäť prepustené. Preto je dôležitá pravidelné výmena filtračnej vložky (dosypávanie uhlíkovej náplne) a údržba zariadenia.

.

 • Reverzná osmóza Aquatip® 5000M

  Aquatip 5000M je reverzná osmóza, ktorá vám zabezpečí vždy čerstvú a kvalitnú pitnú vodu. Oproti ostatným reverzným osmózam používa 5-násobne väčšiu filtračnú plochu v membráne, nehovoriac o použití nových predfiltrov so zvýšenou účinnosťou. Taktiež používa silné, motorové čerpadlo, vďaka ktorému nie je potrebný starý zásobník na vodu. S reverznou osmózou Aquatip 5000M máte pitnú vodu vo väčšom množstve, naozaj spoľahlivo prefiltrovanú a hlavne vždy čerstvú.

  Výhody osmózy Aquatip 5000M

  Nevýhody osmózy Aquatip 5000M

 • Reverzná osmóza Aquatip® MINI

  Reverzná osmóza Aquatip® MINI vám dodá kvalitnú pitnú vodu za rozumnú cenu. Oproti vyššiemu modelu Aquatip 5000M používa ešte staršiu, ale overenú metódu filtrácie s tlakovým zásobníkom. Aquatip® MINI je dlhoročne najpredávanejší spôsob filtrácie pitnej vody na Slovensku. Táto osmóza má taktiež medzinárodné certifikáty NSF a WRAS. Taktiež spĺňa slovenské normy a má platný osvedčenie od Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

  Výhody Aquatip® MINI

  Nevýhody Aquatip® MINI

 • Uhlíkové filtre na vodu Cintropur

  Uhlíkové filtre na vodu s aktívnym uhlím absorbujú chlór. Výhodou vodných filtrov Cintropur oproti klasickým filtrom na vložky je hlavne v ich zvýšenej schopnosti pohlcovať chlór. Všetky filtračné zariadenia Cintropur sú vyrábané výhradne v Belgicku a patria k tým najkvalitnejším vodným filtrom, ktoré môžete na trhu nájsť. Svedčí o tom samotná filtrácia a taktiež jednoduchá inštalácia, pri ktorej nebudete potrebovať žiadne špeciálne nástroje. Všetky šroubenia je možné dotiahnuť rukou.

  Výhody uhlíkových filtrov Cintropur

  Nevýhody uhlíkových filtrov Cintropur

 • Samopreplachovací uhlíkový filter Ecowater

  Plnoautomatický filter na vodu s multifunkčnou náplňou a riadiacou hlavicou, ktorá automaticky preplachuje uhlík vo vode. Vďaka tomu sa dosiahla najväčšia efektivita pri odchlórovaní vody a taktiež sa výrazne predĺžila životnosť aktívneho uhlia.

  Výhody uhlíkového filtra Ecowater

  Nevýhody uhlíkového filtra Ecowater

 • Uhlíkové vodné filtre BigBlue

  Uhlíkové filtre na vodu série BigBlue ponúkajú najlacnejšiu možnosť ako odstrániť chlór v celom objekte. Fungujú na jednoduchom princípe filtračnej vložky, ktorú treba v určitých intervaloch meniť. V praxi každých 6 až 12 mesiacov. Výhodou uhlíkových filtrov s klasickými filtračnými vložkami je ich schopnosť odstrániť z vody aj mechanické nečistoty väčšie ako 20 mikrónov.

  Výhody uhlíkových filtrov BigBlue

  Nevýhody uhlíkových filtrov BigBlue

 • Samopreplachovací uhlíkový filter Carbosoft Clack

  Odchlórovanie vody prostredníctvom samopreplachovacieho uhlíkového filtra Carbosoft Clack predstavuje najúčinnejšie riešenie odstránenia chlóru z vody. Okrem toho vodu zároveň aj zmäkčuje, upravuje jej chuť a eliminuje nepríjemný zápach.

  Výhody Carbosoft Clack