0915 805 497
Pondelok - piatok od 8:00 do 16:00 hod
Menu

reverzna-osmoza-aquatip-miniRiešenie pitnej vody pomocou uhlíkového filtra, prípadne reverznej osmózy

Odchlórovanie pitnej vody je nevyhnutné pre vaše zdravie. Je to naozaj elementárny základ úpravy vody. Ideálnou možnosťou, ako odstrániť chlór z vody, je použitie aktívneho uhlia, ktoré na seba viaže chlór, ale aj jeho organické zlúčeniny. Toto aktívne uhlia časom stratí schopnosť väzby s chlórom a je potrebné ho vymeniť.

Tou najlepšou možnosťou, ako sa zbaviť chlórovanej pitnej vody, je však systém reverznej osmózy. Tá obsahuje nielen uhlíkovú vložku, ale voda z nej putuje priamo do jemnej filtračnej membrány, ktorá sa postará o úplne odstránenie chlóru z vody. Osmotická membrána totiž prepustí len samotné molekuly vody H2O, takže sa okrem chlóru cez ňu do vody nedostanú ani ďalšie škodlivé a pre zdravie nebezpečné látky. Filter na báze reverznej osmózy sa inštaluje priamo pod kuchynskú linku, takže nejde o centrálne riešenie úpravy vody. V tomto prípade odporúčame použiť aj filtračnú sprchovaciu hlavicu, keďže chlór sa dostáva do organizmu aj pri sprchovaní – či už priamo cez pokožku alebo vdychovaním výparov.


 

uhlikova_filtracia_cintropur_nw_32Centrálne odchlórovanie vody pomocou uhlíkového filtra

Ako sa zbaviť chlóru vo vode úplne? Pokiaľ sa chcete zbaviť chlóru zároveň aj pri sprchovaní, prípadne kúpaní, je nevyhnutné umiestniť uhlíkovú filtráciu priamo na centrálny prívod vody do objektu. Takýto filter na odstránenie chlóru je oproti ostatným menej náročný na financie. Odporúčame umiestniť radšej sypaný uhlík pred klasickými uhlíkovými vložkami, ktorý predstavuje jednoduchšiu údržbu – je potrebné len dosypávať uhlíkovú náplň do vnútra zariadenia. Súčasťou filtra je odkalovací ventil, ktorý zabezpečí pohodlné prepláchnutie filtra bez nutnosti odpojiť ho počas čistenia z prevádzky.

Obľúbenými uhlíkovými filtrami sú zariadenia Cintropur vyrábané v Belgicku, ktorý sa zadí medzi najkvalitnejší uhlíkový filter na vodu dostupný na trhu. Pri tomto type filtra sa dosypáva uhlíková náplň a nie je potrebná výmena filtračnej vložky, ako je to napríklad pri amerických filtroch s označením Big Blue®.

.


.carbosoft

Centrálne odchlórovanie Carbosoft Clack

Ďalšou možnosťou odstránenia chlóru z vody je centrálne odchlórovanie pomocou samopreplachovacieho uhlíkového filtra Carbosoft Clack. Ide o filter na vodu obsahujúci špeciálnu zmes ideálnu na odstránenie chlóru a ďalších nebezpečných a škodlivých látok, taktiež dokáže eliminovať nepríjemný zápach vody a zlepšuje jej chuť. Veľkou výhodou je, že vodu zároveň aj zmäkčuje, čím pomáha prechádzať problémom spôsobených tvrdou vodou. Centrálne odchlórovanie prostredníctvom filtra na chlór Carbosoft Clack predstavuje najúčinnejšiu možnosť ochrany pred chlórom.

Cena za odchlórovanie vody závisí od spôsobu úpravy vody (centrálne odchlórovanie/odchlórovanie pitnej vody) a tiež konkrétnych použitých zariadení. V prípade pitnej vody je 100% istototu spomínaný filter na báze reverznej osmózy, pokiaľ však hľadáte lacnú variantu, môžete siahnuť napríklad po filtračnej kanvici, ktorá z vody taktiež do určitej miery dokáže chlór odstrániť.