0915 805 497
Pondelok - piatok od 8:00 do 16:00 hod
Menu

.

KOMPLEXNÉ RIEŠENIE POMOCOU ANEXOVEJ FILTRÁCIEturbojet_10_anex

Prvou možnosťou, ako sa zbaviť  dusičnanov  vo vode, je centrálna filtrácia, ktorá sa namontuje priamo na celý prívod vody do objektu. Zaručuje tak vodu očistenú od týchto škodlivých látok v celom objekte, či už ide o dom alebo akúkoľvek prevádzku. Filtre na odstránenie dusičnanov a dusitanov obsahujú silne bázicky ANEX.

Anex predstavuje špeciálnu náplň, ktorá na seba viaže NO3 a NO2, teda dusičnany a dusitany spoľahlivo zachytáva. Tie potom automaticky pošle do odpadu a ďalej do systému pustí len vodu, ktorá je dusičnanov a dusitanov zbavená. Anexová zmes sa následne sama prepláchne prostredníctvom soľného roztoku, ktorý sa vytvára počas regenerácie vo vnútri zariadenia. Takáto prepláchnutá zmes je opäť schopná zachytávať ióny NO3 a NO2 a jej celková životnosť je približne 10 rokov.

.


reverzna-osmoza-aquatip-mini.

RIEŠENIE PITNEJ VODY POMOCOU REVERZNEJ OSMÓZY

Odstrániť dusičnany a dusitany z vody sa dá aj pomocou filtrácie na báze reverznej osmózy. Takéto riešenie je niekoľkonásobne menej nákladné, avšak účinné je len pri pitnej vode. To znamená, že toto zariadenia sa nemontuje na centrálny prívod vody do objektu a nefiltruje vodu v celom dome či prevádzke, ale 100% istotu čistej vody budete mať len pri pití a varení.

Reverzná osmóza sa montuje priamo pod kuchynský drez, kde sa pripojí k vodovodnej batérii. Vstupná voda preteká postupne cez niekoľko filtrov a membránu, ktoré z nej odstraňujú mechanické nečistoty, chlór a ďalšie škodliviny, medzi nimi aj dusičnany a dusitany. Molekulárna membrána nachádzajúca sa vo filtračnom zariadení na báze reverznej osmózy totiž prepustí len samotné molekuly vody, keďže jej póry majú veľkosť len 0,0001 µm (v porovnaní napr. s ľudským vlasom, ktorého veľkosť je 100 µm). To znamená, že z nej získame skutočne čistú vodu bez akýchkoľvek ďalších látok vhodnú na pitie a varenie.

.