0915 805 497
Pondelok - piatok od 8:00 do 16:00 hod
Menu

mechanicky-filter-schemaMechanické filtre na vodu

Na trhu nájdete viacero typov sedimentačných filtrov na vodu proti piesku, hline, úlomkom hrdze, štrku či ďalším mechanickým nečistotám, my sa snažíme zamerať na tie najkvalitnejšie, a tak poskytnúť zákazníkom spoľahlivé a účinné riešenie, ktoré zbaví vodu všetkých spomínaných sedimentov.

Filtre od belgického výrobcu Cintropur predstavujú spoľahlivé riešenie mechanického znečistenia vody, pričom náklady na jeho prevádzku sú v porovnaní s inými typmi zariadení na filtráciu mechanických nečistôt vo vode nízke. Jednoduchá údržba totiž zahŕňa len výmenu filtračného rukáva, nie je potrebné meniť celú filtračnú vložku na vodu.

Potrubné filter pevných častíc BigBlue® od amerického výrobcu Aquafilter je možné použiť samostatne alebo ako predfilter k zmäkčovaču vody. Ide o výkonné zariadenia s vysokým konštantným prietokom vody, ktoré zabezpečia účinnú filtráciu vody a nevyžadujú zložitú prevádzku a údržbu. Potrebná je výmena filtračných polypropylénových vložiek približne raz za 3-6 mesiacov, ktoré sú dostupné v rôznych veľkostiach v závislosti na type filtračného zariadenia.

.


 

samopreplachovaci-uhlikovy-filter-na-vodu-ecowater-cwfs_1Bezúdržbový filter na vodu

Ďalšou možnosťou, ako sa zbaviť mechanických nečistôt, je použitie bezúdržbového filtra na vodu, s ktorým ušetríte čas aj peniaze, keďže nepotrebuje žiadnu údržbu – dosypávanie uhlia, výmenu filtračných vložiek, rukávov a podobne. Ide o plnoautomatickú jednotku obsahujúcu mechanický a uhlíkový filter, ktorá funguje ako účinný čistič vody – vodu nie len prečistí od väčších mechanických nečistôt, vlasov, štrku, piesku a ďalších, ale na druhej strane z nej odstráni aj chlór vo vode, jeho zlúčeniny a upraví nepríjemnú chuť a vôňu vašej vody.

Filter na vodu Ecowater CWFS sa montuje na vstup vody do domu, takže upraví vodu v celom objekte. Regenerácia zariadenia prebieha automaticky podľa predvoleného nastavenia na multifunkčnom elektronickom paneli, ktorý sa nachádza na vrchu filtra. Zvyčajne sa regenerácia nastavuje na noc, aby neovplyvnila bežné používanie vody. Filtračná náplň sa teda sama zregeneruje a následne opäť zachytáva všetky spomínané škodliviny – takýmto spôsobom zariadenie funguje aj viac ako 10 rokov.

.