0915 805 497
Pondelok - piatok od 8:00 do 16:00 hod
Menu

Mechanické nečistoty sa filtrujú pomocou vložiek alebo filtračných rukávov. Obsahujú pevnú sieťku s malými otvormi, vďaka ktorým sa tieto nečistoty zachytia na povrchu. Pri mechanickej filtrácií rozlišujeme kapacitu filtrácie pomocou mikrometrov – je to priepustnosť, respektíve veľkosť pórov vo vložke. To znamená, že čím viac mikrometrov filtrácia má, tým menej sedimentov zachytí.

 • Mechanické filtre na vodu BigBlue

  Klasické potrubné filtre BigBlue využívajú polypropénové vložky rôznych veľkostí (1, 5 a 20 mikrónov). Ide o najbežnejšie používaný systém odkalovania vody od mechanických nečistôt ako je piesok, hrdza, kal, vlasy, hlína a podobne.

  Filtre sú stavané na veľké tlaky v potrubí a zároveň ich strata tlaku v systéme je minimálna. Výmena vložiek je nutná približne každých 6 až 12 mesiacov, záleží od znečistenia a spotreby vody.

   

  Výhody filtrov BigBlue

  Nevýhody filtrov BigBlue

 • Mechanické filtre na vodu Cintropur

  Mechanické vodné filtre belgického výrobcu Cintropur vám vďaka vyše 35 ročným skúsenostiam s filtráciou vody zabezpečia najvyššiu spoľahlivosť pri odstraňovaní nežiadúcich látok z vody. Filtre na vodu Cintropur patria poväčšine práve k tým najmenej nákladným. To vďaka tomu, že používajú inovatívnu metódu výmeny filtračného rukáva. V praxi sa teda nemení celá filtračná vložka, ktorá je zbytočne nákladná, ale používa sa len tenký filtračný rukáv.

  Výhody vodných filtrov Cintropur

  Nevýhody vodných filtrov Cintropur

 • Veľkokapacitné filtre AQSS

  Veľkokapacitné filtračné zariadenia s enormne veľkými prietokmi. Najmenší filter disponuje už 3 vložkami, pričom najväčší až 40timi. Takáto filtrácia má naozaj široké využitie, či už vo farmácií, v potravinárstve alebo priemysle.

  Výhody filtrov AQSS

  Nevýhody filtrov AQSS

 • Automatické preplachovacie filtre Honeywell

  Vodovodné samopreplachovacie filtre Honeywell sú používané na ochranu vodovodných systémov pred mechanickými nečistotami ako sú napríklad zrnká piesku či čiastočky hrdze. Pracovný tlak predstavuje 1,5 bar – 16 bar (max. 25 bar) a pracovná teplota 40 až 70°C. Veľkosť filtračnej vložky je 100 μm.