0915 805 497
Pondelok - piatok od 8:00 do 16:00 hod
Menu

Riešiť tento problém je naozaj potrebné a možností, ako to už býva zvykom, je viac. V prvom rade sa na to treba pozrieť objektívne so zdravým rozumom.


Chlor_v_pitnej_vode

PITNÁ VODA Z VODOVODU

Prvou možnosťou je „piť zdravú vodu, nápoj z vodovodu„. Teda veriť silnej propagande štátnych vodárni, že ich voda je v poriadku. Určite nikto nepopiera fakt, že zdroje pitnej vody na Slovensku sú bohaté a ako krajina máme naozaj šťastie. Lenže ako bolo spomenuté, je preukázaných mnoho škodlivín, ktoré pri dlhodobom pití takejto vody môžu spôsobiť značné zdravotné problémy. Od nebezpčeného chlóru až po zvyšky liečív. Voda, ktorá vám doma preteká zo štátneho vodovodu, je síce v norme, ale kto tieto normy vytvára? Vo väčšine okolitých štátoch sú normy niekoľkonásobne prísnejšie, ba dokonca niektoré látky striktne zakázané.

.


balene_vody

VODA BALENÁ V PLASTOVÝCH FĽAŠIACH

Druhou možnosťou sú balené vody. Na internete nájdete množsto pre aj proti. Každopádne aspoň sa pri pití vyhnete voľnému chlóru, dusičnanom, baktériam či vírusom. Avšak s čím nesúhlasíme, je ich pravidelné pitie, a to z dvoch dôvodov: prvým je nepraktickosť, nákladovosť a ničenie životného prostredia – plastové flaše sú najväčšie zlo nielen pre planétu, ale aj pre samotnú vodu, ktorá by sa v žiadnom prípade nemala skladovať v plastových flašiach! Druhým problémom je obsah minerálov v tejto vode, aj keď vám samozvaní odborníci budú tvrdiť, že minerály vo vode sú dôležité. Zamyslite sa kriticky. Telo dokáže za deň prijať veľmi obmedzené množstvo anorganických minerálov (tj. minerálov vo vode). Preto potrebuje príjmať organické minerály, ktoré dokáže vstrebať, teda v potrave. Voda nemá slúžiť telu ako zásobáreň živín, ale v prvom rade na očistu a transport živín. To je dôvod prečo musí byť skutočne čistá.


VÝDAJNÍK PITNEJ VODY
automat_na_pitnu_vodu_aquatip

Jednou z možností je výdajník pitnej vody. Modernou alternatívou ku klasickému barelovému automatu na vodu je bezbarelový typ, s ktorým ušetríte náklady aj starosti s výmenou barelov s pitnou vodou, keďže je neustále napojený na prívod vody, pretekajúca voda je filtrovaná a zbavená škodlivých látok, ako je napríklad chlór, či ďalších organických zlúčenín. Voda, ktorá postupne prechádza mechanickým filtrom, uhlíkovými filtračnými kazetami a osmotickou membránou je dokonale čistá a pripravená na použitie. Automat zároveň ponúka možnosť napúšťania horúcej vody (s teplotou od 85°C do 100°C) priamo z automatu, voľbu chladenej vody (s možnosťou nastavenia teploty od 4°C do 12°C) oceníte najmä počas letných dní.

Bezbarelový automat na pitnú vodu je ideálnym riešením pre firmy, prevádzky, nemocnice, školy a podobne, kde je potrebné zabezpečiť pitný režim pre všetkých zamestnancov či návštevníkov.


filter_na_vodu

FILTRÁCIA POMOCOU REVERZNEJ OSMÓZY

Poslednou možnosťou je filtrácia takejto vody. Na trhu existuje mnoho filtrov na pitnú vodu, najčastejšie napríklad uhlíkových, ktoré zbavia vodu chlóru. Lenže tieto filtre nechajú vo vode stále veľké množstvo škodlivých látok. Momentálne existujú na svete len dve možnosti ako získať skutočne čistú vodu, ktorá bude najlepšia pre vaše telo. Buď destiláciou, ktorá je veľmi nákladná a nepraktická, alebo reverznou osmózou s veľmi jemnou filtračnou molekulárnou membránou, ktorá dokáže zachytiť aj tie najmenšie vírusy a baktérie.

.