0915 805 497
Pondelok - piatok od 8:00 do 16:00 hod
Menu

Železo vo vodeNa čo slúžia odželezňovače vody?

Na odstránenie železa a mangánu z vody slúžia špeciálne filtračné zariadenia, ktoré dokážu znížiť aj veľmi vysoké hodnoty týchto látok na stanovený limit určený nariadením vlády SR č. 496/2010 Z.z.: max. 0,2 mg/l v pitnej vode (železo) a max. 0,05 mg/l v pitnej vode (mangán). Odželezňovače vody sa postarajú o úpravu vody v celom objekte, montujú sa na centrálny prívod vody do domu. Nánosy hrdze, ktoré z dôvodu vysokých hodnôt železa vo vode vznikajú, sa usádzajú nie len na spotrebičoch a bielej technike, ale aj vo vodovodných potrubiach a vyhrievacích zariadeniach, následkom čoho spôsobujú ich nižšiu životnosť a tiež podstatné zvýšenie nákladov na energie.

.

AKO ODŽELEZŇOVAČ VODY FUNGUJE?Waterboss prierez zariadenia

Odželezňovače vody, ktoré používame, obsahujú zmes Greensand+. Tá sa z dlhodobého hľadiska ukázala ako najúčinnejšia, hlavne pri súmernom odstraňovaní železa a mangánu z vody. Na svoju prevádzku potrebuje prístroj regenerát KMnO4 – manganistan draselný. Zmes je účinná až do obsahu 10 mg/l v prípade železa a 3 mg/l v prípade mangánu.

Pri problémoch so železom, mangánom a zároveň zvýšenou tvrdosťou vody je ideálnym riešením použitie filtračného zariadenia WaterBoss®. Zmäkčovač vody Waterboss obsahuje sedimentačný filter, ktorý zachytí nečistoty a usadeniny menšie ako 20 mikrónov, tým sa postará o čistú vodu, ktorá je zároveň zmäkčená a vhodná na používanie. Celokovový filter na vodu má navyše samočistiacu schopnosť, čo znamená ušetrené starosti a náklady s výmenou filtračných vložiek.

.

VÝHODY FILTRAČNÝCH ZARIADENÍ WATERBOSS:

– zmäkčenie a filtrácia vody v celom objekte,

– spoľahlivé zníženie hodnoty železa a mangánu vo vode,

– účinné odstránenie nežiadúcich látok pri chlórovanej aj dechlórovanej vode,

– úprava senzorických vlastností vody (chuť, vôňa, farba),

– sú kompaktné, je možné ich umiestniť aj do menších a obmedzenejších priestorov,

– efektívne využitie zmäkčovacieho sorbentu,

– výrazne znížená spotreba vody a soli pri regenerácii (prebieha metódou protiprúdu).

.

 • Odželezňovače vody Aquatip® Clack

  Odstránenie železa a mangánu z vody pomocou prístrojov Aquatip® Clack s využitím filtračného média Greensand+. Prístroje sú poskladané v Belgicku a využívajú svetoznáme riadiace hlavice Clack. Tieto systémy sú roky patentované a používané po celom svete.

  Pokiaľ máte záujem o spoľahlivosť a úpravu vody chcete riešiť naozaj bez starostí, systémy odželeznenia a odmangánenia Aquatip® Clack sú najlepšia voľba.

  Výhody odželeznenia pomocou Clack

  Nevýhody odželeznenia pomocou Clack

 • Odželezňovače vody Aquatip® RX

  Odželezňovače vody s náplňou Greensand+ a riadiacimi hlavicami RX, ktoré využívajú nový systém regenerácie. Po novom sa regenerácia spúšťa pomocou keramických platničiek vo vnútri hlavice. Vďaka tejto inovácií sa v poslednom období riadiace hlavice RX zaradili na vrchol kvality v rámci úpravy vody.

  RX hlavice sú vhodné na odželeznenie a odmangánenie vody z ďalšieho prostého dôvodu. Dokážu zastaviť prietok vody pri regenerácií. To znamená, že v žiadnom prípade nepustia do systému železitú, prípadne manganitú vodu.

  Výhody odželezňovačov RX

  Nevýhody odželezňovačov RX

 • Multifunkčné filtre na vodu Aquaphor Waterboss

  Zariadenia Aquaphor Waterboss predstavujú multifunkčné filtre na vodu, ktoré z vody nie len odstránia železo a mangán aj v extrémnych hodnotách, zároveň vodu zmäkčujú a odstraňujú vodný kameň. Takto upravená voda je kvalitnejšia a je z nej odstránená nepríjemná chuť a zápach. Prostredníctvom regulátoru môžete spoľahlivo nastaviť požadovanú tvrdosť vody aj čas regenerácie zariadenia.

  Výhody Aquaphor Waterboss