0915 805 497
Pondelok - piatok od 8:00 do 16:00 hod
Menu

elektrolyzaIONIZÁCIA VODY PROSTREDNÍCTVOM ELEKTROLÝZY

Klasické ionizátory vody premieňajú vodu na alkalickú a acidickú prostredníctvom procesu elektrolýzy, počas ktorej katióny, resp. pozitívne nabité ióny, prechádzajú na zápornú elektródu a naopak, anióny, resp. záporne nabité ióny, sa zhromažďujú na kladnej elektróde.

Takýmto procesom sa voda delí na živú, alkalickú, ktorá má množstvo pozitívnych účinkov pre zdravie, je vhodná na pitie vďaka vysokému pH a nízkemu ORP, lepšie sa vstrebáva do buniek a má vyššiu mineralizáciu. Vedľajším produktom je acidická voda, ktorú je možné využiť napríklad na dezinfekciu. Keďže kyslá voda má antibakteriálne, antiseptické a protizápalové vlastnosti, je účinná aj pri ošetrovaní ekzémov či drobných rán.

.


 

IONIZÁTORY VODY SO ZMESOU VZÁCNYCH MINERÁLOV

Novinkou na trhu sú tzv. mini ionizátory vody, v ktorých neprebieha elektrolýza, ale voda je v nich ionizovaná prostredníctvom špeciálnej zmesi vzácnych minerálov, ktoré ju navyše obohacujú – výsledkom je živá alkalická voda. Filtračný granulát je tvorený 13 typmi rôznych minerálov, medzi nimi napríklad turmalín (vplýva na zhluky buniek, ktoré rozkladá na menšie a tak spôsobuje lepšie prenikanie vody do buniek a silnejšiu hydratáciu organizmu), nanoprášok striebra so silnými antibakteriálnymi účinkami, zeolit a maifanit, ktoré pôsobia ako prírodná dezinfekcia, bentonit, vzácny druh nefritu nefrit mu yu obohacujúci vodu až o 26 minerálnych látok a ďalšie.

Ionizátory vody fungujúce na takomto princípe sú praktickými spratnými zariadeniami – predávajú sa vo forme malého alkalizátora či ionizačnej kanvice, ktorá v domácnosti nezaberie veľa miesta a vlastnosti alkalickej vody, ktorú zariadenie produkuje, určite oceníte. Ak chcete mať ionizovanú vodu pri sebe kedykoľvek a kdekoľvek, je ideálnym riešením ionizačná fľaša. Mini ionizátory produkujú vodu s pH okolo hodnoty 8 a ORP -300 mV.

zmes-mineralov

 


 

aquaion-modulFILTRAČNÝ MODUL AQUAION S REVERZNOU OSMÓZOU

Alternatívou je v tomto prípade filtračná vložka s aktívnym vodíkom, ktorá slúži ako súčasť filtračného systému reverznej osmózy. Reverzná osmóza vodu zbaví všetkých nežiadúcich látok a filter z nej následne produkuje alkalickú vodu so zvýšeným pH a zníženým ORP. Životnosť filtračnej vložky je 10 mesiacov.

Cena ionizácie vody závisí od formy, ktorú použijete. V prípade malých zariadení na alkalizáciu s minerálnou zmesou máte možnosť ionizácie vody za niekoľko desiatok eur. Na druhej strane klasické ionizátory vody fungujúce na báze procesu elektrolýzy sú pomerne drahými zariadeniami, keďže sú na ich výrobu potrebné kvalitné a drahé materiály (platina, titán). V tomto prípade je však v rovnakom pomere vyššia aj účinnosť, spoľahlivosť a životnosť zariadenia.

.