Viacúčelové filtre na vodu TRIO-UV

Kód: 200187
Neohodnotené
Značka: Cintropur
€749 €624,17 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Potrubný filter Cintropur TRIO je ideálnym riešením pre odstránenie všetkých škodlivých látok a úpravu chuti vody za výhodnú cenu.

Detailné informácie

Podrobný popis

 
Potrubný filter Cintropur TRIO predstavuje sadu troch kvalitných filtrov od známej značky Cintropur z Belgicka za výhodnú cenu. Táto sada je ideálna napríklad na filtrovanie dažďovej vody, ale aj pri použití vody z vŕtanej studne i povrchovej vody. Potrubný filter Cintropur TRIO zabezpečí spoľahlivú ochranu vašej vody pred mechanickými nečistotami ako štrk, piesok a podobne. Postará sa aj o  absorbovanie chlóru, úpravu chuti, pachu vody. Zároveň dokáže eliminovať baktérie a vírusy prostredníctvom UV žiarenia.

Súčasťou zostavy filtrov Cintropur  TRIO-UV

 • Cintropur NW25 = mechanický filter na vodu
 • Cintropur NW25 TE = uhlíkový filter na vodu
 • Cintropur 2100 UV = UV lampa na vodu
 
Jedná sa komplexný 3-stupňový systém vodných filtrov, ktoré účinne zbavia vodu tých najnebezpečnejších látok. Voda postupne prechádza filtračným systémom, ktorý zabezpečuje:
 
TRIO-UV mechanický filter na vodu1. FILTRÁCIA VODY = V prvom stupni voda preteká cez mechanický filter Cintropur NW25, ktorý z vody odstráni mechanické nečistoty ako piesok, štrk, hrdza, kal a podobne. Túto schopnosť filtra z časti zabezpečuje jeho špirálová štruktúra, ktorá vytvára odstredivú silu a v cyklónovom efekte tak presúva väčšie sedimenty smerom k spodnej časti nádoby. Následne sú zvyšné jemnejšie časti zachytené na filtračnej vložke, ktorá je prispôsobená konkrétnym individuálnym požiadavkám klienta (možnosti veľkosti filtračným pórov: 5, 10, 25, 50, 100, 150 µ). Mechanický filter slúži zároveň aj ako ochrana ďalších filtrov pred zanesením, prípadne poškodením a stratou účinnosti. Výhodou tohto filtra je aj použitie ekonomickejšieho filtračného rukávu, ktorý vám výrazne šetrí prevádzkové náklady.
 
 
TRIO-UV uhlíkový filter na vodu2. SKVALITNENIE VODY = V druhom stupni voda vstupuje do uhlíkového filtra Cintropur NW25 TE, ktorý výrazne upraví nepríjemný zápach a chuť vody. V neposlednom rade dokáže uhlík odstrániť aj veľmi nebezpečný chlór a jeho zlúčeniny, pesticídy a herbicídy z vody. Údržba filtra predstavuje ľahkú výmenu aktívneho uhlíka po jednoduchom odskrutkovaní horného krytu. Viac informácií o tomto filtri nájdete priamo na stránke produktu.
 
 
 
 
TRIO-UV lampa na vodu3. DEZINFEKCIA VODY = Posledným stupňom je samotné UV žiarenie typu C, ktoré z vody odstráni všetky baktérie a vírusy. Ide o účinné a spoľahlivé riešenie, ktoré je navyše šetrné k životnému prostrediu, keďže do vody nie sú pridávané žiadne chemikálie, ako je tomu pri iných formách dezinfekcie. Na takúto dezinfekciu vody slúži UV lampa na vodu Cintropur 2100 UV. Výmena žiariča je obzvlášť jednoduchá, viac informácií o tomto prístroji a samotnom žiarení nájdete priamo na stránke produktu.

 

Hlavné benefity potrubného filtra Cintropur TRIO

 • účinná dezinfekcia vody bez pridania chemikálii (nehrozí predávkovanie ako napr. pri použití chlóru),
 • zlepšená kvalita a chuť vody, odstránený nepríjemný zápach vody,
 • eliminácia mikroorganizmov bez zbytočného zásahu do chemického zloženia vody,
 • v porovnaní s konkurenčnými filtrami je zariadenie kompaktnejšie,
 • profesionálnu konštrukciu tvoria jednotlivé kvalitné filtre prémiovej kvality, ktoré zaručia účinnú filtráciu a dezinfekciu vody,
 • jednoduchá inštalácia, používanie aj údržba zariadenia.

 

Prečo si vybrať filtre Cintropur?

 • Prvým dôvodom, prečo si vybrať  mechanické filtre Cintropur, je veľmi jednoduchá výmena filtračných rukávov. Pri filtroch Cintropur sa nemení filtračná vložka ale len tzv. filtračný rukáv zo špeciálneho tkaniva, ktorý sa navlečie na valec vo vnútri filtra. Na spodnej časti filtrov sa nachádza aj odkaľovací ventil, vďaka ktorému môžete prepláchnuť filter bez nutnosti odpojenia z prevádzky.
 •  Druhým dôvodom, prečo si vybrať  mechanický filter od firmy Cintropur  je používanie tesniacich O-krúžkov, vďaka ktorým možno rozmontovať filter a následne zmontovať bez použitia nástrojov. Špeciálne O-krúžky majú vynikajúce tesniace účinky už pri malých prítlakových silách. Vďaka tomu stačí napríklad odkaľovací ventil alebo prípojne skrutkovanie filtra utiahnuť iba rukou.
 • Tretím dôvodom je to, že pri poškodení nejakej časti mechanického filtra Cintropur nie je nutná výmena celého zariadenia. Filtre Cintropur sa dajú rozobrať na malé časti. Každá časť  je dostupná ako náhradný diel aj u nás!
 • Štvrtým dôvodom je kvalita prevedenia. Všetky filtre Cintropur sa vyrábajú v Európe, konkrétne  v Belgicku. Patria k jedným z najkvalitnejším mechanickým filtrom na trhu o čom svedčí kvalita použitých materiálov ale hlavne samotná filtrácia, ktorá sa nachádza na najvyššej úrovni. Samotná inštalácia prebieha bez akýchkoľvek špeciálnych zariadení, samotné šróbovanie Vám stačí dotiahnuť rukou.
 

Obsah balenia

Uhlíková náplň Cintropur a plastové držiaky na stenu nie sú súčasťou balenia!  Odporúčame tiež dokúpiť náhradné filtračné rukávy do mechanického filtra, ktoré je potrebné pravidelne meniť.  

Informácie o výrobcovi

Spoločnosť Cintropur pochádzajúca z Belgicka je popredným lídrom vo výrobe technológií na úpravu vody a distribuuje svoje produkty do 70 krajín sveta. Viac informácií o spoločnosti nájdete na webovej stránke:  www.cintropur.com.  

Podmienky inštalácie

 • prívod neupravenej vody,
 • suché a nemrznúce prostredie,
 • elektrická prípojka 220V,
 • teplota: 2 – 40 0C,
 • minimálny tlak – 0,14 MPa,
 • max. pracovný tlak – 860 kPa (tlak vody musí byť rovnomerný, v prípade zapojenia za čerpadlom je nutná vyrovnávacia nádoba),
 • hodnota pH: 6,5 – 9,5,
 • obsah Fe a Mn podľa NV 354/2006,
 • max. alkalita 8 mval/lit,
 • max. tvrdosť 6,5 °dH (nemecké stupne).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: