Vodný filter na dusičnany AQ BNT 20

Kód: 000883
Neohodnotené
Značka: AQ®
€879 €732,50 bez DPH
Skladom (>5 ks)

Vodný filter na dusičnany AQ BNT 20 je to najlepšie riešenie na odstránenie vysokých hodnôt dusičnanov a dusitanov na centrálnom prívode vody pre menšie domácnosti ako aj väčšie prevádzky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vodný filter na dusičnany AQ BNT 20L je to najlepšie riešenie na odstránenie vysokých hodnôt dusičnanov a dusitanov na centrálnom prívode vody. Svojou veľkosťou je vhodný pre štyroch až piatich ľudí. Filter disponuje plnoautomatickou elektronickou hlavicou, ktorá riadi proces úpravy a preplachov náplne – aniónaktívnej ionovýmennej filtračnej zmesi ANEX. Vďaka tomuto procesu nie sú do vody pridávané žiadne nežiadúce chemické látky, vďaka čomu si môžete bez obáv vychutnávať upravenú vodu, ktorá je vhodná aj pre tehotné ženy či malé deti. Anexové filtre s hlavicou AQ BNT predstavujú dostupnú možnosť účinného odstránenia dusičnanov z vody. Riadiaca jednotka spoločne s kvalitnou zmesou ANEX zabezpečí pravidelnú ionovýmenu v systéme s plnoautomatickým nastavením. Vodný filter na dusičnany je dostupný v troch veľkostiach: AQ BNT 10L, AQ BNT 20L, AQ BNT 30L, ktoré určujú obsah litrov anexovej zmesi. Tento fakt vám bez váhania uľahčí rozhodovanie a  vybrané zariadenie bez problémov zapadne do priestorov menších domácností ako aj do väčších prevádzok.

Hlavné benefity

 • Je plnoautomatický, to znamená, že nevyžaduje žiadnu obsluhu okrem pravidelného dosypávania tabletovanej soli.
 • Užívateľsky prívetivý LCD displej a  jednoduchá obsluha zariadenia.
 • Samotné zariadenie je certifikované na použitie pre pitné vody v EÚ aj v Slovenskej republike.
 • Funkcia totalizér (počítadlo), ktorá sleduje celkové množstvo spracovanej vody od uvedenia filtra do prevádzky.
 • Manuálne nastavenie polohy cyklu pre jednoduchšiu a rýchlejšiu inštaláciu i servis zariadenia.
 • Spoľahlivé a presné elektronické snímače na určenie polohy piestov.
 • Nenáročná inštalácia pomocou pripojenia bypassu k prívodu vody, ktorý sa nachádza na zadnej strane vodného filtra.
 • Vďaka zabudovanému meraču v pripojení má v porovnaní s inými filtrami menšie rozmery, čím nedochádza k zasekávaniu merača.
 

Samotný produkt spĺňa aj ustanovené normy a predpisy pre pitné vody v Slovenskej republike a EÚ. Norma pre množstvo dusičnanov nachádzajúcich sa v pitnej vode je podľa nariadenia vlády stanovená pre dospelých na 50 mg/l, u detí je tento limit odporúčaný na 10 mg/l, keďže pre ne predstavuje zvýšené riziko, najmä podnietenie vzniku rakovinotvorných látok v tele. Tento filter je vhodný na odstránenie dusičnanov do hodnoty 80 mg na liter. V prípade dusitanov je limitná hodnota 0,5 mg/l. Dusičnany sú neviditeľné a nie je ich možné ani cítiť, preto jediným overeným spôsobom ako zistiť ich prítomnosť vo vode je vykonanie rozboru vody.

Ako prebieha odstránenie dusičnanov vody? Pri prietoku vody cez filter sa zachytávajú ióny dusičnanov NO₃ a tie sa zamenia za ióny iných, neškodných solí, ktorých obsah nie je limitovaný. Ďalej sa vďaka elektronickému systému spustí regenerácia prístroja (hlavne v noci), ktorá si sama vytvorí soľný roztok vo vnútri prístroja a prepláchne ANEX, ktorý je následne pripravený na ďalšie použitie.

Filtračná zmes ANEX

Predstavuje špeciálne filtračné médium vyvinuté na odstraňovanie dusičnanov a dusitanov z vody prostredníctvom iónovej výmeny. Správne používanie anexovej zmesi zaručuje vynikajúce výsledky. Primárne slúži ako náplň do vodných filtrov. Regeneruje sa prostredníctvom roztoku NaCl a jeho životnosť sa odhaduje na 10 rokov. Treba však dbať na to, aby namočený ANEX nevyschol, ani nezmrzol. Veľký benefit spočíva v tom, že keď médium nasaje zachytené dusičnany NO₃, neuvoľní ich za žiadnych okolností späť do vody.

Údržba zariadenia

Údržba a inštalácia je nenáročná. Nastavenie riadiacej jednotky stačí vykonať raz, a potom už len priebežne kontrolovať zostatok soli v nádrži. Pri nízkom objeme soli v nádrži je potrebné ju doplniť skôr, ako dôjde k úplnému vyčerpaniu. Riadiaca jednotka vám umožní vybrať si jeden zo štyroch regeneračných módov:

 • Režim Vacation ‒ resp. dovolenkový režim, ktorý zabezpečuje bezproblémovú činnosť prístroja aj v čase, keď nie ste dlhšiu dobu doma.
 • Režim Meter immediate ‒ odmeria spotrebu vody a spustí regeneračný cyklus ihneď po vyčerpaní vypočítanej kapacity.
 • Režim Meter Delayed Control ‒ odmeria spotrebu vody, ale regeneruje systém v naprogramovanom čase regenerácie po vyčerpaní vypočítanej kapacity.
 • Režim Meter with Day override ‒ regenerácia prebieha v stanovených časových intervaloch, napríklad každých 7 dní.
 

Dodatočné parametre

Kategória: Vodné filtre na dusičnany
? Rozmery: 107 x 31 x 49 cm
Objem živice v nádrži: 30 L
Hmotnosť zariadenia: cca 40 kg
Spotreba soli pri regenerácii: 160 - 190 L
Maximálny prietok vody: 1,8 m³/hod
Pracovný tlak: 2,0 - 6,0 bar
Pracovná teplota: 2 - 38 ℃
Pripojenie: 3/4" , 1"
Napájanie el. energie: 220-240 V/ 50-60 Hz

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: