Multifunkčný filter na vodu AQ 25 Ecomix 5v1

Kód: 000566
3 hodnotenia
Značka: AQ®
€996 €830 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Multifunkčný filter na vodu AQ  Ecomix 5v1  25 L odstráni z vody v jednom procese filtrácie: železo, mangán, tvrdosť vody, amónne ióny a organické zlúčeniny. Je vhodný pre filtrovanie vody v domácnosti aj na prevádzkach.

Detailné informácie

Podrobný popis

Multifunkčný filter na vodu AQ 25L Ecomix 5v1 predstavuje spoľahlivé riešenie pre odstránenie nadmerného množstvo železa, mangánu, usadeniny vodného kameňa, amónne ióny a organické znečistenie z vašej vody. Výkonnosť 5v1 sa zhmotnila do multifunkčného filtra osobitého dizajnu zo syntetického materiálu v bielej farbe. Zariadenie bolo navrhnuté tak, aby bez problémov zapadlo do menších domácností, ako aj do priemyselných priestorov. Filtračné zariadenie Ecomix 5v1 zaručuje komplexnú úpravu vody vo vašej domácnosti. Použitie multifunkčného filtra na vodu vás zbaví viacerých problémov:

 • Vápnik a horčík spôsobujúce vodný kameň - tvrdá voda ako najrozšírenejší problém s vodou na území Slovenska spôsobuje usadeniny na vodovodných batériách. Zároveň znižuje efektívnosť a životnosť domácich spotrebičov. Pri dlhodobej absencií vhodného riešenia dôjde k poškodeniu až k úplnému zničeniu spotrebičov, vytvoreniu vrstvy vodného kameňa v ohrievacích zariadeniach a teda k výraznému navýšeniu nákladov na energie. Časté umývanie sa vodou s vysokým stupňom tvrdosti vysušuje a dráždi pokožku a zároveň vedie k zhoršeniu ekzémov či iných kožných ochorení.
 • Železo sa dostáva do vody z hornín, ktoré sú obsiahnuté v pôde a voda cez ne preteká. Hoci rozpustené železo a železnaté ióny nie sú spozorovateľné, hnedá voda v spojení s charakteristickou železitou chuťou, ktorá tečie z kohútika spôsobuje závažné problémy ‒ ekonomické (výdavky na kúpu nových spotrebičov) a predovšetkým zdravotné.
 • Mangán môžeme nájsť vo vode v podobe čiernych usadenín či mastných škvŕn. Aj tento problém multifunkčný filter spoľahlivo odstráni.
 • Amónne ióny – zvýšené hodnoty signalizujú fekálne znečistenie vody.
 • Organické znečistenie – látky prírodného pôvodu, ako rozklad živočíšneho, rastlinného organizmu či výluhy z organicky bohatých zemín) a tiež umelého pôvodu (unikanie toxických látok do vody, najmä v blízkosti poľnohospodárskych podnikov, pri zahnojovaní, používaní postrekov a pod.). Zvýšené hodnoty signalizujú fekálne znečistenie vody.

 

Zmes Ecomix 5v1

Ecomix  je tvorená 5 filtračnými vrstvami, vďaka ktorým odstráni z vody nadbytočný vápnik a horčík, železo aj mangán, organické nečistoty či amónne ióny. Vďaka špeciálne navrhnutej technológií dokáže spracovať vodu v rozmedzí pH 5 až 9, s nízkym TDS a aj pri zvýšenom obsahu sírovodíka. Filtračnú náplň Ecomix tvorí 5 zmesí prírodného aj syntetického pôvodu:
 1. Inertný materiál, ktorý redukuje oxidované železo.
 2. Absorbent redukujúci mangán a železo.
 3. Absorbent znižujúci organické nečistoty.
 4. Katexovú zmes, ktorá zabezpečí zmäkčenie vody.
 5. Kremičitý piesok zabezpečujúci rovnomerný tok cez zariadenie.

Riadiaca jednotka 

Multifunkčný filter na vodu Ecomix 5v1 je vybavený hlavicou AQ BNT, ktorá zaručuje účinné odstránenie všetkých piatich vybraných problémov z vašej vody. Riadiaca jednotka spolu s kvalitnou zmesou ECOMIX zabezpečí prostredníctvom kremičitého piesku rovnomerný tok cez zariadenie s plnoautomatickým nastavením, čím dochádza k pravidelnej ionovýmene v systéme.

Údržba zariadenia

Zariadenie si nevyžaduje žiadnu náročnú údržbu ani inštaláciu.  Riadiacu jednotku stačí nastaviť raz, a potom už len priebežne kontrolovať zostatok tabletovanej soli, ktorá zabezpečuje regeneráciu. Pri malom objeme soli je potrebné ju doplniť skôr, ako dôjde k úplnému vyčerpaniu (približne raz za 1-2 mesiace). Prostredníctvom riadiacej jednotky si viete zvoliť jeden zo štyroch regeneračných módov:
 • Režim Vacation ‒ resp. dovolenkový režim, ktorý umožňuje bezproblémovú činnosť prístroja aj v čase, keď nie ste dlhšiu dobu doma.
 • Režim Meter immediate ‒ odmeria spotrebu vody a zaháji regeneračný cyklus ihneď po vyčerpaní vypočítanej kapacity.
 • Režim Meter Delayed Control ‒ odmeria spotrebu vody, ale regeneruje systém v naprogramovanom čase regenerácie po vyčerpaní vypočítanej kapacity.
 • Režim Meter Override ‒ regenerácia prebieha v stanovených časových intervaloch, napríklad každých 7 dní.
 

Hlavné benefity

 • Je plnoautomatický, to znamená, že nevyžaduje žiadnu obsluhu okrem pravidelného dosypávania tabletovanej soli.
 • Užívateľsky prívetivý LCD displej a  jednoduchá obsluha zariadenia.
 • Samotné zariadenie je certifikované na použitie pre pitné vody v EÚ aj v Slovenskej republike.

Špecifikácia 

 • Rozmery zariadenia (Výška, Šírka, Hĺbka): 113 x 32 x 57 cm
 • Objem živice: 25 L
 • Pracovný tlak: 1,4 - 8,3 bar
 • Pracovná teplota: 1 – 39 ℃
 • Elektrické napájanie : Input: 220-240V    AC 50/60 Hz
                                          Output: 12V           AC 650mA  
Nevypĺňajte toto pole:
I Avatar autora Mangan 6.3.2023 14:46
Mame studnovu vodu rozbor z min tyzdna na mangan ma byt 0,05 my mame 0,5. Co nam viete ponuknut na odstranenie manganu.
Odpovedať