Železo a mangán vo vode

Najpredávanejšie

Reverzná osmóza Lux
Reverzná osmóza Lux
Skladom (>5 ks)
Kód: 0200348
 
€1 199
ecomix C
Filtračná náplň Ecomix C
Skladom (>5 ks)
Kód: 000854
 
€299
zmakcovace AQ
 
€1 290
3 položiek celkom
ecomix C
€299

Multifunkčná filtračná zmes Ecomix C 5v1, ktorá odstráni železo, mangán, tvrdosť vody a amónne ióny.

Kód: 000854
Reverzná osmóza Lux
+ Darček zdarma
Reverzná osmóza Lux
Skladom (>5 ks)
€1 199

Reverzná osmóza Lux s doživotnou zárukou a novou metódou filtrácie vody dodá vždy čerstvú vodu. Montáž zariadenia v cene.

Kód: 0200348
zmakcovace AQ
€1 290

Multifunkčný filter na vodu AQ  Ecomix 5v1  25 L odstráni z vody v jednom procese filtrácie: železo, mangán, tvrdosť vody, amónne ióny a organické zlúčeniny. Je vhodný pre...

Kód: 000566

Aj pomerne malé množstvo koncentrácie železa, môže spôsobiť ťažkosti ako napr. zvýšený počet kolónií baktérií, ktoré spôsobujú nepríjemný zápach vody. Takáto voda sa neodporúča ani na úžitkové účely. Vysoký obsah železa sa prejavuje hrdzavými a červenkastými povlakmi, ktoré výraznou mierou prispievajú k zanášaniu vodovodných armatúr a ich nutnej výmene. Vysoký obsah železa najčastejšie nachádzame v zdrojoch pitnej vody z vlastného vrtu či studne.

Rozbory vody ukazujú, že pri vysokej koncentrácií železa je taktiež vysoká koncentrácia mangánu. Typické prejavy mangánu vo vode sú mastné škvrny na povrchu vody, čierna voda alebo čierne usadeniny. Voda znečistená mangánom je červenkastá, má červený povlak a železnú pachuť.

Odstránenie železa a mangánu z pitnej vody, je jedným z najpodstatnejších faktorov, pretože inak hrozí riziko hygienických a technologických problémov.

Odstránenie problémov so železitou vodou vyrieši zariadenie dodávané našou spoločnosťou AQUAtrend. Ide o zariadenie, ktoré pomocou špeciálnej zmesi účinne odstráni obsah železa prípadne mangánu vo vode.   

 V prípade akýchkoľvek otázok alebo nejasností nás neváhajte kontaktovať.