Ako upraviť vodu? (FAQ)

Úprava vody je proces, pri ktorom dochádza k zlepšeniu kvality vody najčastejšie prostredníctvom filtrácie. Naša spoločnosť poskytuje viaceré spôsoby úpravy vody. Neváhajte nás kontaktovať pre viac informácií.

Najjednoduchším spôsobom, ako zistiť kvalitu vašej vody, je rozbor vody. U nás poskytujeme komplexný informatívny rozbor vody zo studne alebo obecného vodovodu, prípadne si môžete sami vybrať, na prítomnosť ktorých látok potrebujete rozbor urobiť.

Protokol zašlite na našu adresu spolu s vašimi kontaktnými údajmi a my vás budeme obratom kontaktovať s návrhom riešenia.

Cena zariadení sa odvíja od rozsahu znečistenia a spotreby (prietoku) vody.

Mechanická filtrácia, nazývaná aj ako predfilter, je zariadenie inštalované najčastejšie na hlavný prívod vody do domu, bytu alebo objektu. Filtre na vodu tvorí plastový obal a mechanická vložka, ktorá zachytáva hrubé nečistoty ako napr. piesok, íl, bahno, zákal atď.

Uhlíková filtrácia funguje na báze aktívneho uhlia, ktoré absorbuje chlór, do určitej hodnoty aj ťažké kovy a upravuje chuť a pach vody. Po určitom čase však stráca svoju účinnosť a je potrebná jeho výmena.

Zmäkčenie je proces, pri ktorom sa z vody pretekajúcou špeciálnou sklolaminátovou tlakovou nádobou naplnenou katexom odstraňujú katióny vápnika Ca2+ a horčíka Mg2+ spôsobujúce usádzanie vodného kameňa a tieto sú následne nahrádzané za katióny sodíka Na+ .

Kontaktný formulár

AQUAtrend, s.r.o.
Hričovská 221
01001 Žilina

  • Otváracie hodiny
  • Po-Pia: 08:00 – 16:00
  • So-Ne, sviatky: zatvorené​
Close Menu
sk_SKSlovak
sk_SKSlovak
×
×

Cart