5-stupňová reverzná osmóza Aquafilter

Kód: 036-3/8 036-1/2 036-3/4 Zvoľte variant
Neohodnotené
Značka: AQUAfilter
€189 €157,50 bez DPH
Momentálne nedostupné Momentálne nedostupné Momentálne nedostupné Zvoľte variant
Variant
Reverzná osmóza Aquafilter RO5 je 5-stupňová reverzná osmóza od výrobcu Aquafilter teraz za výhodnú cenu. Vhodná pre domácnosti aj podniky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Reverzná osmóza Aquafilter RO5 s kódovým označením RX54111XXX od spoločnosti Aquafilter sídliacej v Európe predstavuje 5-stupňovú reverznú osmózu vysokej kvality.  Reverzná osmóza sa montuje priamo pod kuchynský drez. Z osmózy pribudne ďalší vodovodný kohútik, čiže budete mať 2. Jeden na normálnu vodu (umývanie riadu), ktorú máte doteraz a jeden samostatný z reverznej osmózy (pitný režim, varenie, polievanie kvetov). Batéria z reverznej osmózy je dvojcestná, má dve páčky, pri jednej Vám potečie dodatočne mineralizovaná voda a z druhej voda, ktorá neprešla spätne cez mineralizátor.  

Hlavné benefity reverznej osmózy Aquafilter RO5

 • Reverzná osmóza Aquafilter RO5  je vyrobený v EÚ.
 •  Disponuje medzinárodnými certifikátmi NSF a WRAS.
 • Reverzná osmóza je veľmi jednoduchá na inštaláciu.
 • Osmóza je dodávaná v balení so všetkým potrebným na inštaláciu.
 • Môžeme využiť rôzne filtračné vložky.
 • Reverzná osmóza Aquafilter RO5 má až 3 možnosti pripojenia: 1/2", 3/4", 3/8".
 • Zariadenie samozrejme pracuje výhradne bez elektrickej energie s výnimkou UV lampy alebo tlakového čerpadla.
 

Filtračné stupne reverznej osmózy Aquafilter RO5

1. Mechanická filtračná vložka 20μm  sa postará o odstránenie veľkých nečistôt z vody ako piesok, bahno, vlasy, a podobne. Tieto nečistoty by mohli v ďalšom procese filtrácie poškodiť membránu, preto je tento krok nesmierne dôležitý. Filter je vyrobený z čistého polypropylénu a v procese filtrácie ide o najlacnejšiu vložku, ale za to nesmierne dôležitú, preto odporúčame dbať na jej včasnú výmenu. 2. Uhlíková filtračná vložka 10" spoľahlivo odstráni z vody chlór a jeho zlúčeniny, pesticídy a organické zlúčeniny. Vložka taktiež výrazne zlepšuje chuť vody. 3. Lisovaná kokosová filtrácia pôsobí ako mechanická filtrácia na zvyšné nečistoty, poprípade uvoľnené časti z predchádzajúcej uhlíkovej filtračnej vložky. Navyše upravuje chuť a kvalitu vodu, odstraňuje THM a ďalšie škodlivé organické zlúčeniny. 4. Osmotická membrána Aquafilter 0,0001μm je najdôležitejší stupeň filtrácie. Membrána s najvyššou efektivitou zachytáva vo vode posledné zvyšky malých organických aj neorganických nečistôt. Membrána ma póry, cez ktoré prepúšťa vodu menšie ako sú najmenšie známe baktérie a vírusy, čiže teoreticky cez membránu prejde len čistá molekula vody bez ďalších nečistôt. Táto voda potom putuje do zásobníka vody. 5. Postuhlíkový filter AICRO s granulovaným aktívnym uhlím slúži hlavne na dodanie chuti a vône vody, ktorá stála v zásobníku. Samozrejme, filter sa ešte postará aj o zbavenie prípadných  baktérií a vírusov, ktoré sa mohli vyskytnúť v zásobníku.  

Výber vhodného pripojenia

Pre výber správneho pripojenia je potrebné zmerať priemer rohového ventila, ktorý musí korešpondovať s dostupnými veľkosťami pripojenia: 3/8″ = 10 mm, 1/2″ = 16 mm, 3/4″ = 25 mm.

Montáž a údržba

Reverzná osmóza Aquafilter RO5  sa montuje priamo pod kuchynský drez. Z osmózy pribudne ďalší vodovodný kohútik, čiže budete mať 2. Jeden na normálnu vodu umývanie riadu, ktorú máte doteraz a jeden samostatný z reverznej osmózy  pre pitný režim, varenie, polievanie kvetov. Reverzná osmóza Aquafilter RO5  potrebuje pre správne fungovanie minimálny tlak 3,5 bar. V opačnom prípade je nutné doinštalovať tlakové čerpadlo. Vzhľadom na to, že reverzné osmózy Aquafilter sú klasické s tlakovým zásobníkom, majú zvýšenú spotrebu odpadovej vody v pomere s filtrovanou. Táto nevýhoda sa dá z časti eliminovať nainštalovaním Permeat pumpy do systému, ktorá zníži množstvo odpadovej vody minimálne o polovicu a tým pádom ušetrí dlhodobé náklady na prevádzku. Reverzná osmóza potrebuje pre správne fungovanie minimálny tlak 3,5 bar, v opačnom prípade je nutné doinštalovať tlakové čerpadlo. Životnosť jednotlivých filtračných vložiek je individuálna, záleží od kvality a množstva prefiltrovanej vody. Pri prvých troch stupňoch to je približne 3-6 mesiacov, pri 5., 6. a 7. stupni to je obdobie okolo 8-12 mesiacov. Pri samotnej membráne sú to približne 2 roky. Pri reverznej osmóze treba mať na pamäti jej pravidelné čistenie, keďže je obzvlášť náchylná na akumuláciu znečisťujúcich látok a po určitom čase môže dôjsť k tvorbe usadenín.  

Obsah balenia

Balenie obsahuje samotný systém reverznej osmózy Aquafilter RO6.  Samozrejme 12 litrový zásobník vody spolu s vyššie spomínanými filtračnými vložkami. Ďalej obsahuje aj jednopákovú batérie, tesniace gumičky, stojan, ventil na zásobník. Nesmieme zabudnúť na obmedzovač prietoku, spätnú klapku; spätný ventil na ochranu pretečenia zásobníka, teflónovú pásku, hadičky na pripojenie na vodu. Samozrejme produkt je dodávaný aj s originálnym manuálom v angličtine a slovenčine. Filter je kompatibilný so všetkými vložkami Aquafilter veľkosti 10". V prípade záujmu do poznámky uveďte, že chcete v balení iné druhy filtračných vložiek a my Vám samozrejme vyhovieme.  

Informácie o výrobcovi

Logo firmy aquafilter
Spoločnosť Aquafilter pôvodom z Poľska vyrába vodné filtre a komponenty  na úpravu vody. Aquafilter Europe ponúka produkty pre mikrofiltráciu, ultrafiltráciu, nanofiltráciu a podobne, ktoré  distribuuje po celom svete. Spoločnosť pôsobí v oblasti úpravy vody viac ako 30 rokov. Disponuje niekoľkými certifikátmi kvality, medzi ktoré patrí WQA a NSF. Viac informácií o spoločnosti nájdete na webovej stránke: www.aquafilter.com.
 

Špecifikácia

 • Rozmery (Výška, Šírka, Hĺbka): 45 x 40 x 17cm
 • Hmotnosť zariadenia: cca 11,7kg
 • Počet filtračných stupňov: 5
 • Objem zásobníka: 12 litrov
 • Rozmery zásobníka (Výška, Priemer): 40x28cm
 • Prietok: do 280 litrov denne
 • Prevádzkový tlak: 2,8 - 6 bar
 • Prevádzková teplota: 2 - 45 °C
 • Pripojenie: 1/2 ", 3/4 ", 3/8 "
 • Elektrické pripojenie: potrebné na UV lampu a čerpadlo
 • Odporúčaný servis: každých 10 mesiacov
 • Záruka: 2 roky
 

Návod na použitie AQUAFILTER-reverzná-osmóza-RO5-návod

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: