Filtračná náplň Ecomix A

Kód: 000411
Neohodnotené
Značka: Iné
€299 €249,17 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Variant

Multifunkčná filtračná zmes Ecomix A 5v1, ktorá odstráni z vody železo, mangán, vodný kameň a amónne ióny.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ecomix je viacúčelové filtračné médium slúžiace na odstránenie až piatich problémov z vody, a to:

  • CELKOVÁ TVRDOSŤ VODY (vysoké hodnoty vápnika a horčíka vo vode) - tvrdá voda je jedným z najčastejších problémoch súvisejúcich s vodou na Slovensku. Neriešenie tohto problému má za následok tvorbu a usádzanie vodného kameňa, čo veľmi negatívne vplýva na spotrebiče a zariadenia, ktorými voda prechádza. Vodný kameň môže spôsobiť ich poškodenie až úplné zničenie, navyše vo väčšej vrstve pôsobí ako tepelný izolant, a tak sú výrazne zvýšené aj náklady za energiu a znížená účinnosť zariadení.
  • ŽELEZO - zvýšené množstvo železa vo vode sa prejavuje zmenou farby a pachu vody, pri koncentrácii vyššej ako 0,8 mg/l môže voda dokonca chutiť "kovovo".
  • MANGÁN (charakteristické pre hlboké studne) - prítomnosť mangánu vo vode môžeme predpokladať na základe tvorby mastných škŕn vo vode či čiernych usadenín.
  • ORGANICKÉ ZNEČISTENIE (CHSK-Mn) - môže mať prírodný pôvod (rozklad živočíšneho, rastlinného organizmu, výluhy z organicky bohatých zemín) ale aj umelý pôvod (unikanie toxických látok do vody - v blízkosti poľnohospodárskych podnikov, kde sa hnojí, postrekuje a podobne).
  • AMÓNNE IÓNY - zvýšené hodnoty signalizujú fekálne znečistenie vody.
Ecomix je zložený z 5 filtračných vrstiev z prírodného aj syntetického materiálu. Vďaka tomu dokáže z vody odstrániť aj látky ako dvojmocné, trojmocné a koloidné železo či mangán, a to v najvyšších koncentráciach. So špeciálne navhrnutou technólogiou dokáže pracovať v rozmedzí pH 5 až 9, s nízkym TDS a aj pri zvýšenom obsahu sirovodíka.
 
Aké zložky tvoria náplň filtračného média?

1. Inertný materiál, ktorý redukuje oxidované železo.
2. Absorbent redukujúci železo a mangán.
3. Absorbent znižujúci organické nečistoty.
4. Katexová živica, ktorá zabezpečuje zmäkčenie vody.
5. Kremičitý piesok zabezpečujúci rozvomerný tok cez zariadenie.

 
Kedže samotný Ecomix je len filtračné médium, je potrebné ho používať spolu s veľkými úpravovňami vody. Pre navrhnutie technologickej ponuky na Ecomix nás neváhajte kontaktovať. Rátajte s tým, že budeme potrebovať hodnoty látok vo vode, ktoré potrebujete odstrániť a taktiež približnú spotrebu vody. Na základe toho vám s radosťou pomôžeme pri technologickom návrhu. Ide o ekonomickejšie a priestorovo prijateľnejšie riešenie v prípade, kedy je vo vode viacero problémov súčasne, ktoré treba odstrániť - keďže nie je potrebné samostatné zariadenie pre každý jeden z nich.
 
Zariadenie s filtračnou náplňou Ecomix sa montuje na vstupný prívod vody do domu, čo zabezpečí zmäkčenú a filtrovanú vodu zbavenú nežiadúcich látok v celom objekte. Dôležitou súčasťou je mechanická predfiltrácia, ktorá zachytáva mechanické nečistoty (štrk, piesok, čiastočky hrdze, vlasy...) a chráni následujúce úpravovne vody.
 
Odstráni: tvrdosť vody, železo, mangán, amónne ióny, organické znečistenie
Použitie: v malých filtračných zariadeniach pre domácnosti ale aj vo veľkých priemyselných objektoch
Objemová hmotnost: cca 850 g/l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: