0915 805 497
Pondelok - piatok od 8:00 do 16:00 hod
Menu

cista-vodaNa čo slúži reverzná osmóza?

Ideálnym zariadením na filtráciu a produkovanie skutočne čistej pitnej vody je filter na báze reverznej osmózy. Na rozdiel od iných filtračných zariadení rieši reverzná osmóza všetky problémy vo vode súčasne, keďže jej systém je vyskladaný z viacerých filtračných vložiek na zachytenie všetkých škodlivín, či už mechanických nečistôt a sedimentov, ale aj chlór a jeho zlúčenín, ťažkých kovov, pesticídov, herbicídov až po baktérie a vírusy. Reverzná osmóza sa však používa len na úpravu pitnej vody, v prípade záujmu o centrálne riešenie úpravy vody je potrebné zvoliť iné filtračné zariadenia – kontaktujte nás a my vám s výberom vhodného filtra na vodu radi poradíme.

.

Ako reverzná osmóza funguje?Revezná osmóza AQUAtip 5000M PRO

Reverzná osmóza je sústava niekoľkých stupňov filtrácie, kde má každý stupeň svoj osobitý význam. Takýto druh filtra sa montuje zväčša pod kuchynský drez. Má osobitnú batériu z ktorej vyteká kryštalicky čistá voda vhodná na pitie a varenie. Vznikne tak, že postupne preteká cez jednotlivé filtračné stupne. V prvej fáze prebieha mechanická filtrácia a z vody sú odstránené najväčšie častice, ktoré predstavujú rôzne sedimenty, či mechanické nečistoty. Potom voda preteká cez uhlíkový filter, ktorý ju zbaví chlóru, jeho zlúčenín a ďalších organických látok, napríklad pesticídov. Po predfiltrácií voda vstupuje do veľmi jemnej osmotickej membrány, ktorá má tak malú priepustnosť, že cez ňu prejdú len samotné molekuly vody H2O. Tento filtračný stupeň je navrhnutý tak, že reverzná osmóza si ho neustále oplachuje a nečistoty putujú do odpadu. Následne voda vstupuje do ďalších, voliteľných vložiek, ktoré vode dodajú správnu chuť, vôňu, prípadne minerály.

.

Riešenie pitnej vody pre firmy

Automat na pitnú voduĎalšou možnosťou vhodnou najmä pre firmy a iné verejné prevádzky, je automat na pitnú vodu, ktorý vodu filtruje a zároveň má možnosť vodu ochladzovať, prípadne zohrievať až do bodu varu. Oproti klasickým barelovým automatom na vodu predstavuje takýto automat praktickejšie, ekologickejšie a taktiež finančne menej nákladné riešenie, keďže nie je potrebné dodávať a meniť barely vody. Vo vnútri automatu na pitnú vodu sa nachádza filtračné zariadenie na báze reverznej osmózy zložené z troch filtračných stupňov: mechanický filter, uhlíkový filter a následne osmotická membrána. Zachytené sú teda všetky škodlivé látky nachádzajúce sa vo vode a vy si môžete užívať čistú zdravú vodu kedykoľvek bez výmeny barelov.

Aké sú hlavné výhody automatu na pitnú vodu?

– ŠETRÍ ČAS AJ PENIAZE = ušetrený čas a náklady spojené s výmenou barelov s pitnou vodou (automat je pripojený na prívod vody),

– EKOLOGICKEJŠÍ = bez zbytočných plastových obalov z fliaš na pitnú vodu,

– MOŽNOSŤ VÝBERU TEPLOTY VODY = chladená voda vás zaručene osvieži počas letných horúcich dní, prípadne si môžete zaliaľ vriacou vodou z automatu čaj či kávu a vychutnať si ich skvelú chuť v spojení so skutočne čistou vodou.

.
 • Reverzná osmóza Aquatip® 5000M

  Aquatip 5000M je reverzná osmóza, ktorá vám zabezpečí vždy čerstvú a kvalitnú pitnú vodu. Oproti ostatným reverzným osmózam používa 5-násobne väčšiu filtračnú plochu v membráne, nehovoriac o použití nových predfiltrov so zvýšenou účinnosťou. Taktiež používa silné, motorové čerpadlo, vďaka ktorému nie je potrebný starý zásobník na vodu. S reverznou osmózou Aquatip 5000M máte pitnú vodu vo väčšom množstve, naozaj spoľahlivo prefiltrovanú a hlavne vždy čerstvú.

  Výhody osmózy Aquatip 5000M

  Nevýhody osmózy Aquatip 5000M

 • Reverzná osmóza Aquatip® MINI

  Reverzná osmóza Aquatip® MINI vám dodá kvalitnú pitnú vodu za rozumnú cenu. Oproti vyššiemu modelu Aquatip 5000M používa ešte staršiu, ale overenú metódu filtrácie s tlakovým zásobníkom. Aquatip® MINI je dlhoročne najpredávanejší spôsob filtrácie pitnej vody na Slovensku. Táto osmóza má taktiež medzinárodné certifikáty NSF a WRAS. Taktiež spĺňa slovenské normy a má platný osvedčenie od Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.

  Výhody Aquatip® MINI

  Nevýhody Aquatip® MINI

 • Automat na pitnú vodu Aquatip®

  Automat na pitnú vodu je ideálnym riešením napríklad do firiem alebo iných verejných prevádzok. Na pitné automaty sa líšia hlavne tým, že nepoužívajú barely. To znamená, že priamo filtrujú vodu. V praxi ušetríte množstvo času, peňazí a starostí. Nehovoriac o tom, že voda z plastových barelov nie je zrovna najzdravšia.

  Samozrejmosťou našich automatov na pitnú vodu je automatické zohrevanie vody až na 100°C, prípadne chladenie až do teploty 12°. To ocenia všetci najmä v letných dňoch.

  Výhody pitného automatu Aquatip®

  Nevýhody pitného automatu Aquatip®