0915 805 497
Pondelok - piatok od 8:00 do 16:00 hod
Menu

Živá alkalická sodaNa čo slúžia ionizátory vody?

Ionizátory vody sú zariadenia určené na úpravu vody, ktoré produkujú alkalickú/zásaditú vodu. Takáto voda je nazývaná aj živou – má vysokú hodnotu pH a veľmi pozitívny vplyv na naše zdravie. Má oveľa silnejšie hydratačné účinky ako bežná voda z vodovodu s nižším pH, pôsobí ako antioxidant a pomáha chrániť náš organizmus pred voľnými radikálmi. Vedľajším produktom je acidická/kyslá voda, ktorá má taktiež svoje využitie v domácnosti aj v oblasti zdravia.

.

zapojenie-ionizatora-vodyAko ionizátor vody funguje?

Proces, ktorý v ionizátoroch vody prebieha a na základe ktorého sa zvyšuje pH vody a znižuje ORP (oxidačno-redukčný potenciál), sa nazýva elektrolýzaElektrolýza prebieha v elektrolytickej komore prostredníctvom platinovo-titánových platní. Pri tomto procese sa voda rozdelí na záporne nabitú – zásaditú (OH) a kladne nabitú – kyslú vodu (H+).

Niektoré typy ionizátorov obsahujú aj mechanicko-uhlíkový filter a antibakteriálnu membránu, ktorá sa nachádza vo vnútri zariadenia a upravuje kvalitu vody – zachytené a z vody odstránené sú tak mechanické nečistoty a sedimenty, aktívny uhlík dokáže eliminovať chlór vo vode, prípadne pesticídy a ďalšie škodlivé látky. Ovplyvnená je aj vôňa a chuť vody, ktorú si určite rýchlo obľúbite. Antibakteriálna membrána následne z vody odstráni organické zlúčeniny, baktérie a vírusy. Takto upravená voda je pripravená na proces ionizácie. V prípade, že ionizátor vody používate pri studničnej vode, je nevyhnutnosťou predfiltrácia, ktorá zariadenia ochráni pred poškodením mechanickými nečistotami alebo tvrdou vodou.

Ionizátor sa montuje priamo do kuchyne, podľa požiadaviek klienta, typu zariadenia a možností pod kuchynskú linku, prípadne na ňu. Prostredníctvom digitálneho displeja je možné jednoducho nastaviť požadovaný stupeň ionizácie vody.
.

Hlavné výhody alkalickej vody:

vyhody-alkalickej-vody-ikonkyANTIOXIDÁCIA – alkalická voda pôsobí v organizme ako silný antioxidant, pomáha bojovať s voľnými radikálmi, keďže ich na seba viaže a tým neutralizuje. S tým súvisí aj následná detoxikácia – odplavovanie kyslého odpadu a toxínov z tela.

HYDRATÁCIAnaše telo tvorí z 2/3 práve voda a keďže počas dňa prichádzame pri bežných telesných procesoch ako je potenie, močenie, stolica či dýchanie v priemere až o 2,5l vody, je potrebné doplniť dostatočné množstvo a organizmus hydratovať.

ZÁSADITOSŤ – nesprávnymi stravovacími návykmi a celkovým nezdravým životným štýlom dochádza k prekysleniu vnútorného prostredia organizmu, čo sa môže prejaviť rôznymi nepriaznivými dôsledkami (napr. neprimeraná únava, svalové kŕče, oslabená imunita, psychické ťažkosti a problémy, poruchy pamäti, prekrvenia, koncentrácie, oslabené vlasy, nechty a ďalšie).

 

Aké typy ionizátorov vody existujú?

Na trhu nájdete množstvo druhov ionizátorov vody, od tých klasických fungujúcich na báze elektrolýzy v starších i moderných prevedeniach s dotykovým panelom až po malé praktické zariadenia na ionizovanie vody. Mini ionizátory vody však fungujú na inom princípe – voda v nich preteká cez zmes špeciálnych minerálov, ktoré ju obohatia a zároveň zvyšujú jej pH a celkovú kvalitu. Pokiaľ už vlastníte a používate na filtrovanie vody iné zariadenie, napr. reverznú osmózu, je možné k nej dodať samostatný filtračný modul určený na zvýšenie pH vody. V takomto prípade ide taktiež o zmes minerálov – podobne, ako je tomu pri mini ionizátoroch vody, ktorá sa v filtračnom module nachádza a vodu ním prechádzajúcu „oživuje“. Prečítajte si viac o možnostiach ionizácie vody, prípadne nás kontaktuje, radi vám s výberom vhodného spôsobu a zariadení na ionizáciu vody poradíme.

 

 • Ionizátory vody línie Chanson

  Spoločnosť Chanson ponúka jedny z najinovatívnejších produktov v oblasti ionizácie vody na celosvetovom trhu. Vyznačujú sa najvyššou kvalitou použitých materiálov a hlavne elektrolytických platní. Ionizátory vody Chanson ponúkajú tú najkvalitnejšiu možnosť ionizácie vody.

  Výhody ionizátorov Chanson

  Nevýhody ionizátorov Chanson

 • Filtračný modul AQUAION s reverznou osmózou

  Filtračná vložka AQUAion s aktívnym vodíkom sa montuje ako súčasť filtračného systému na báze reverznej osmózy. Membrána reverznej osmózy tak prefiltruje vodu a odstráni z nej všetky nežiadúce a škodlivé látky, následnej vstupuje do filtračného modulu AQUAion, ktorý vodu oživuje a produkuje z nej alkalickú vodu so zvýšeným pH. Vložku je potrebné raz za 10 mesiacov vymeniť.

 • Ionizátory vody Aquatip

  Ionizátory vody Aquatip® prešli dlhým vývojom a už od roku 1986 sa stále zdokonaľujú, či už ide o kvalitu alebo dizajn. Vďaka kvalitnému prepracovaniu a spoľahlivému ionizovaniu vody získali množstvo svetových certifikácií (napr. ISO, FDA, CE, TUV a ďalšie) a sú veľmi obľúbené aj kvôli výhodnejším cenovým podmienkam oproti podobným ionizátorom vody.

   

  Výhody ionizátorov vody Aquatip

 • Mini ionizátory vody

  Mini ionizátory vody predstavujú spratné zariadenie, ktoré slúžia na jednoduchú produkciu alkalickej vody. Ionizácia vody v nich neprebieha na báze elektrolýzy, ako je tomu pri klasických ionizátoroch vody, ale voda preteká vo vnútri zariadenia cez špeciálnu zmes hornín a minerálov, ktorá ju obohacuje a zvyšuje jej pH (do hodnoty okolo 8). Ionizovanú vodu si vďaka praktickému zariadeniu môžete dopriať kedykoľvek a kdekoľvek.

  Výhody mini ionizátorov vody

  Nevýhody mini ionizátorov vody