0915 805 497
Pondelok - piatok od 8:00 do 16:00 hod
Menu

Živá alkalická sodaNa čo slúžia ionizátory vody?

Ionizátory vody sú zariadenia určené na úpravu vody, ktoré produkujú alkalickú/zásaditú vodu. Takáto voda je nazývaná aj živou – má vysokú hodnotu pH a veľmi pozitívny vplyv na naše zdravie. Má oveľa silnejšie hydratačné účinky ako bežná voda z vodovodu s nižším pH, pôsobí ako antioxidant a pomáha chrániť náš organizmus pred voľnými radikálmi. Vedľajším produktom je acidická/kyslá voda, ktorá má taktiež svoje využitie v domácnosti aj v oblasti zdravia.

.

zapojenie-ionizatora-vodyAko ionizátor vody funguje?

Proces, ktorý v ionizátoroch vody prebieha a na základe ktorého sa zvyšuje pH vody a znižuje ORP (oxidačno-redukčný potenciál), sa nazýva elektrolýzaElektrolýza prebieha v elektrolytickej komore prostredníctvom platinovo-titánových platní. Pri tomto procese sa voda rozdelí na záporne nabitú – zásaditú (OH) a kladne nabitú – kyslú vodu (H+).

Niektoré typy ionizátorov obsahujú aj mechanicko-uhlíkový filter a antibakteriálnu membránu, ktorá sa nachádza vo vnútri zariadenia a upravuje kvalitu vody – zachytené a z vody odstránené sú tak mechanické nečistoty a sedimenty, aktívny uhlík dokáže eliminovať chlór vo vode, prípadne pesticídy a ďalšie škodlivé látky. Ovplyvnená je aj vôňa a chuť vody, ktorú si určite rýchlo obľúbite. Antibakteriálna membrána následne z vody odstráni organické zlúčeniny, baktérie a vírusy. Takto upravená voda je pripravená na proces ionizácie. V prípade, že ionizátor vody používate pri studničnej vode, je nevyhnutnosťou predfiltrácia, ktorá zariadenia ochráni pred poškodením mechanickými nečistotami alebo tvrdou vodou.

Ionizátor vody sa montuje priamo do kuchyne, podľa požiadaviek klienta, typu zariadenia a možností pod kuchynskú linku, prípadne na ňu. Prostredníctvom digitálneho displeja je možné jednoducho nastaviť požadovaný stupeň ionizácie vody.
.

Hlavné výhody alkalickej vody:

vyhody-alkalickej-vody-ikonkyANTIOXIDÁCIA – alkalická voda pôsobí v organizme ako silný antioxidant, pomáha bojovať s voľnými radikálmi, keďže ich na seba viaže a tým neutralizuje. S tým súvisí aj následná detoxikácia – odplavovanie kyslého odpadu a toxínov z tela.

HYDRATÁCIAnaše telo tvorí z 2/3 práve voda a keďže počas dňa prichádzame pri bežných telesných procesoch ako je potenie, močenie, stolica či dýchanie v priemere až o 2,5l vody, je potrebné doplniť dostatočné množstvo a organizmus hydratovať.

ZÁSADITOSŤ – nesprávnymi stravovacími návykmi a celkovým nezdravým životným štýlom dochádza k prekysleniu vnútorného prostredia organizmu, čo sa môže prejaviť rôznymi nepriaznivými dôsledkami (napr. neprimeraná únava, svalové kŕče, oslabená imunita, psychické ťažkosti a problémy, poruchy pamäti, prekrvenia, koncentrácie, oslabené vlasy, nechty a ďalšie).

 

Aké typy ionizátorov vody existujú?

Na trhu nájdete množstvo druhov ionizátorov vody, od tých klasických fungujúcich na báze elektrolýzy v starších i moderných prevedeniach s dotykovým panelom až po malé praktické zariadenia na ionizovanie vody. Mini ionizátory vody však fungujú na inom princípe – voda v nich preteká cez zmes špeciálnych minerálov, ktoré ju obohatia a zároveň zvyšujú jej pH a celkovú kvalitu. Pokiaľ už vlastníte a používate na filtrovanie vody iné zariadenie, napr. reverznú osmózu, je možné k nej dodať samostatný filtračný modul určený na zvýšenie pH vody. V takomto prípade ide taktiež o zmes minerálov – podobne, ako je tomu pri mini ionizátoroch vody, ktorá sa v filtračnom module nachádza a vodu ním prechádzajúcu „oživuje“. Prečítajte si viac o možnostiach ionizácie vody, prípadne nás kontaktuje, radi vám s výberom vhodného spôsobu a zariadení na ionizáciu vody poradíme.

 

 • Ionizátory vody línie Chanson

  Spoločnosť Chanson ponúka jedny z najinovatívnejších produktov v oblasti ionizácie vody na celosvetovom trhu. Vyznačujú sa najvyššou kvalitou použitých materiálov a hlavne elektrolytických platní. Ionizátory vody Chanson ponúkajú tú najkvalitnejšiu možnosť ionizácie vody.

  Výhody ionizátorov Chanson

  Nevýhody ionizátorov Chanson

 • Filtračný modul AQUAION s reverznou osmózou

  Filtračná vložka AQUAion s aktívnym vodíkom sa montuje ako súčasť filtračného systému na báze reverznej osmózy. Membrána reverznej osmózy tak prefiltruje vodu a odstráni z nej všetky nežiadúce a škodlivé látky, následnej vstupuje do filtračného modulu AQUAion, ktorý vodu oživuje a produkuje z nej alkalickú vodu so zvýšeným pH. Vložku je potrebné raz za 10 mesiacov vymeniť.

 • Ionizátory vody Aquatip

  Ionizátory vody Aquatip® prešli dlhým vývojom a už od roku 1986 sa stále zdokonaľujú, či už ide o kvalitu alebo dizajn. Vďaka kvalitnému prepracovaniu a spoľahlivému ionizovaniu vody získali množstvo svetových certifikácií (napr. ISO, FDA, CE, TUV a ďalšie) a sú veľmi obľúbené aj kvôli výhodnejším cenovým podmienkam oproti podobným ionizátorom vody.

   

  Výhody zmäkčovačov tejto série

 • Mini ionizátory vody

  Mini ionizátory vody predstavujú spratné zariadenie, ktoré slúžia na jednoduchú produkciu alkalickej vody. Ionizácia vody v nich neprebieha na báze elektrolýzy, ako je tomu pri klasických ionizátoroch vody, ale voda preteká vo vnútri zariadenia cez špeciálnu zmes hornín a minerálov, ktorá ju obohacuje a zvyšuje jej pH (do hodnoty okolo 8). Ionizovanú vodu si vďaka praktickému zariadeniu môžete dopriať kedykoľvek a kdekoľvek.

  Výhody zmäkčovačov tejto série

  Nevýhody zmäkčovačov tejto série